fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuMinister Kowalczyk spotka się dziś z Michałem Kołodziejczakiem

Minister Kowalczyk spotka się dziś z Michałem Kołodziejczakiem

Z dostarczonego dziś przez Agrounię komunikatu wynika, że w Warszawie o godz. 18 w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dojdzie do spotkania ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka z liderem organizacji, Michałem Kołodziejczakiem.

– Zaprosiliśmy ministra na ulicę i zażądaliśmy rozmów w terenie, jednak minister się nie zgodził. Zaprosił Michała Kołodziejczaka wraz z współpracownikami do gmachu ministerstwa rolnictwa w Warszawie. To ewidentnie nasz sukces, a przede wszystkim protestujących rolników: pokazaliśmy siłę i pod presją grupy minister po wielu tygodniach ugiął się. Wcześniej pisaliśmy pisma, dzwoniliśmy do ministra – nie chciał się spotkać – czytamy w komunikacie.
– Mimo deszczu nikt nie chce schodzić z ulicy. Czekamy na spotkanie z ministrem. Niestety, każdy widzi, że minister Henryk Kowalczyk dalej nas prowokuje. W mediach ignoruje temat zarówno protestów, jak rynku zboża. Widzimy, że obawia się merytorycznej rozmowy, ponieważ robi ustawki z dziennikarzami. To tylko rozwściecza tych, którzy protestują, dlatego Michał Kołodziejczak na spotkaniu z wicepremierem będzie apelował o natychmiastowe działania. Od wyników spotkania uzależniamy dalsze kroki związane z protestem – brzmi dalej komunikat.
Po spotkaniu na 19.30 Kołodziejczak zaplanował konferencję prasową.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.