Milwaukee wprowadza na polski rynek nową linię

Marka Milwaukee wprowadza na polski rynek nową linię FUEL 2, a w jej ramach dwa nowe modele wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Zapraszamy na relację z konferencji i prezentacji nowych narzędzi.

Amerykański producent elektronarzędzi dla profesjonalistów, lider technologii silników bezszczotkowych i rozwiązań bezprzewodowych, marka Milwaukee, wprowadza na polski rynek nową linię FUEL 2 a wraz z nią dwa nowe modele wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Aby zapoznać dziennikarzy z nowa linią i przedstawić jej możliwości, w zeszłym tygodniu firma zorganizowała w Warszawie konferencję prasową. W jej trakcie zaprezentowała zarówno dotychczasowe portfolio marki, jak i najnowsze modele wiertarko-wkrętarek.
W trakcie spotkania, Konrad Lewicki, generalny dyrektor TTI na Europę Wschodnią przedstawił koncern TTI, jego marki i działania, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Opowiedział historię firmy i podkreślił jej rozwój w ostatnim czasie. W ostatnim roku wzrost sprzedaży odnotowano na poziomie 10,5%, w tym roku również ma to być dwucyfrowa liczba.

Nowe wiertarko-wkrętarki jak również inne elektronarzędzia dla profesjonalistów marki Milwaukee są dostępne wyłączone poprzez sieć wyspecjalizowanych hurtowników i detalistów. Największy wybór produktów oraz pomoc fachowych doradców realizuje sieć sklepów patronackich tzw. Heavy Duty Centre (HDC). Idea HDC to obecnie 10 sklepów, które poddawane są gruntownemu liftingowi wyposażenia i wizualizacji. Magdalena Chrapek, regionalny dyrektor marketingu Milwaukee na Europę Centralną i Wschodnią, podkreśliła kluczową rolę funkcjonującego już od ponad miesiąca sklepu patronackiego HDC w Warszawie. Jest to nie tylko punkt sprzedaży narzędzi Milwaukee, ale też oferujący swoim klientom usługi doradcze.

Dodatkowo, w ramach budowy wizerunku marki, uruchomiono tzw. Job Site Solutions, czyli doradztwo w miejscu pracy klienta. Zespoły JSS wyposażone w charakterystyczne czerwone samochody, w których znajdują się całe gamy produktów Milwaukee, doradzają jak nowoczesne narzędzia mogą pomóc w pracy na każdej budowie.
Do dwóch powyższych dochodzi jeszcze serwis, który w Polsce funkcjonuje od połowy października, a od nowego roku ruszy „pełną parą”. Zlokalizowany w Warszawie serwis w porozumieniu z siecią sprzedaży oferuje naprawę sprzętu w trzy dni robocze.

Mocne uderzenie
W październiku tego roku Milwaukee wprowadza na polski rynek wzmocnioną i udoskonaloną linię wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. – (…) Każda kolejna linia jest nie tylko doskonalona pod względem coraz to nowszych, dostępnych technologii, ale także z uwzględnieniem komentarzy ich bezpośrednich użytkowników – powiedział Konrad Lewicki.

W nowej linii dostępne będą na początek dwa modele wiertarko-wkrętarek Milwaukee M18FDD i M18FPD. Oba charakteryzują się nowoczesną konstrukcją i pozwalają w znacznej mierze, zastąpić na placu budowy sieciowe wiertarki o dużej mocy. Do dyspozycji użytkownika są dwa mechaniczne przełożenia: 0-550 obr./min (duży monet obrotowy i mała prędkość) oraz 0-2000 obr./min (mniejsza moc, ale większa prędkość). Płynna regulacja prędkości obrotowej za pomocą włącznika spustowego na I i II biegu to standard produktów Milwaukee. W modelu FPD można dodatkowo włączyć mechaniczny udar (0-32.000 uderzeń/min), który pozwala na wiercenie w twardych materiałach ceglano-betonowych.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii oraz nowej przekładni planetarnej maksymalny moment obrotowy wynosi 135 Nm, co plasuje to narzędzie na 1 miejscu na tle konkurencji. O sprawności nowych wkrętarek Milwaukee decyduje także duży akumulator litowo-jonowy o napięciu 18 V i pojemności aż 5,0 Ah. Ogniwa Milwaukee REDLITHIUM są nie tylko bardzo wydajne, ale także nadzwyczaj wytrzymałe – wytrzymują kilka tysięcy cykli ładowania bez straty nominalnej pojemności.

Kolejnym elementem, który wyróżnia nowe wiertarko-wkrętarki jest inteligentna elektronika Milwaukee REDLINK PLUS chroniąca baterie przed przeciążeniem czy nadmiernym rozładowaniem. Siłę dokręcania zmienia się za pomocą pierścienia z 22 przełożeniami i blokady sprzęgła do wiercenia. Mechanizm napędowy ma także hamulec elektryczny, który zatrzymuje wiertło sekundę po wyłączeniu zasilania. Nowe wiertarko-wkrętarki Milwaukee wyposażono w solidny jednoczęściowy metalowy uchwyt narzędziowy o rozwarciu szczęk od 1,5 do 13 mm. Konstrukcja uchwytu, współpracuje z automatyczną blokadą wrzeciona.

Renata Struzik, źródło: Milwaukee