Milionowy zysk Agromy

Notowana na New Connect Agroma S.A. zanotowała 1 mln 72 tys. zł. zysku na działalności operacyjnej w II kwartale 2010 r. Stanowi to wzrost o 47 proc. w stosunku do II kwartału 2009 roku.

W II kwartale 2010 roku Agroma osiągnęła 373 tys. zł zysku ze sprzedaży, był on o 35 proc. niższy od zysku w analogicznym okresie 2009 roku. Zysk netto wyniósł 661 tys. zł i był niższy od zysku za II kwartał ubiegłego roku o 57 procent. Na wyniki drugiego kwartału wpływ miały niekorzystne różnice kursowe, które spowodowały, że Spółka sprzedawała z niższą marżą zapasy zrobione w I półroczu 2009 roku”, powiedział Prezes Zarządu Agroma S.A. Piotr Staszewski. Jednak mimo negatywnego wpływu różnic kursowych, drugi kwartał przyniósł duży wzrost zysku na działalności operacyjnej – do 1 mln 72 tys. zł. Agroma osiągnęła również 16-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży – do niemal 7,9 mln złotych.
Na te wzrosty wpłynęła poprawa koniunktury na rynku, jak również aktywne działania Spółki służące rozszerzeniu oferty. “Cieszę się, że nasza strategia rozwoju okazuje się bardzo skuteczna. Cały czas rozszerzamy gamę produktów dostępnych pod marką Agroma, budując silną pozycję marki wśród konsumentów”, nie kryje zadowolenia Prezes Piotr Staszewski. “Skutecznie zwalczamy też sezonowość sprzedaży – elektronarzędzia z oferty Agromy cieszą się dużą popularnością, a ich sprzedaż stale rośnie. Wszystko to wraz z poprawą sytuacji rynkowej powinno przyczynić się do coraz lepszych wyników finansowych Agromy”, podkreśla Prezes Agromy S.A..
Już 10 sierpnia notowania akcji Agromy zostały wznowione po przeprowadzeniu operacji scalenia w stosunku 50 do 1. Wartość nominalna jednej akcji wyniesie 50 groszy, a obrót walorami, zgodnie z uchwałą Zarządu GPW, będzie się odbywał w systemie ciągłym.

Informacje uzupełniające
Agroma jest największą polską firmą handlowo-produkcyjną, działającą na rynku urządzeń do pielęgnacji ogrodu, części zamiennych oraz elektronarzędzi. W jej ofercie czołowe miejsca zajmują traktorki, kosiarki spalinowe, kosy spalinowe, pilarki, kosiarki elektryczne i części zamienne do maszyn i urządzeń. Od marca 2010 Spółka notowana jest w alternatywnym systemie obrotu, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, na rynku New Connect.
Produkty Agromy są dostępne w około 500 punktach sprzedaży (sklepy wielkopowierzchniowe, sieć dealerska, sprzedaż internetowa). W stałej ofercie firmy znajduje się kilkanaście tysięcy produktów oferowanych pod własną marką Agroma oraz światowych producentów (m.in. Sears/Craftsman, Ryobi/Homelite, Briggs and Stratton/Simplicity, Weibang, Kingxxel, Stens, Barbieri).

Źródło: Agroma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności