reklama
baner KUHN
reklama
Baner Yara
reklama
Baner Agroecopower
reklama
baner BASF
reklama

Mikrobiogazownie rolnicze. Jak pozyskać energię z odchodów zwierzęcych – warsztaty

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje warsztaty z zagospodarowania wykorzystania odchodów zwierzęcych do produkcji energii elektrycznej i ciepła w mikrobiogazowni rolniczej. Wykonawcą szkoleń jest Polska Agencja Pozyskiwania Funduszy Unijnych.

reklama
Baner Osadkowski
reklama
baner stihl

KOWR zaprasza wszystkich rolników posiadających hodowlę bydła mlecznego lub trzody chlewnej na warsztaty poświęcone zagospodarowaniu odchodów zwierzęcych (gnojowicy świńskiej) w mikrobiogazowni rolniczej. W trakcie szkolenia uczestnicy uzyskają informacje na temat rodzajów mikrobiogazowni rolniczych, doboru instalacji do ilości odpadów wytwarzanych w gospodarstwie rolnym, aspektów prawnych i procedur administracyjnych niezbędnych do uruchomienia mikrobiogazowni, warunków uzyskania wsparcia w ramach systemu FIT, kosztów i okresu zwrotu inwestycji, potencjalnych źródeł finansowania oraz praktycznych aspektów działania instalacji.

Mikrobiogazownia rolnicza wykorzystująca gnojowicę do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła jest idealnym rozwiązaniem dla hodowców bydła i trzody chlewnej. Dodatkowo, w procesie produkcji biogazu rolniczego powstaje masa pofermentacyjna, stanowiąca naturalny nawóz. Stosowanie pofermentu znacząco obniża koszty zakupu nawozów mineralnych, przyczynia się do poprawy jakości gleby, a tym samym przekłada się na wyższe plony. Korzyści wynikające z posiadania mikrobiogazowni rolniczej przekonują coraz większą liczbę rolników do inwestowania w tego typu instalacje. Więcej informacji na stronie kowr w zakładce OZE.

reklama
Baner Sumiagro
reklama
Baner Corner
reklama
baner kioti

Jak informuje portal magazynbiomasa „mikrobiogazownie rolnicze są dostosowane do funkcjonowania na ograniczonym substracie – najczęściej stosuje się fermentatory odchodów zwierzęcych. Są idealne dla gospodarstw rolnych z własną trzodą chlewną, stadem bydła czy innego rodzaju grupą zwierząt”. W takiej biogazowni produkcja „wymaga jedynie stałej ilości odchodów zwierzęcych i niewielkiego udziału kosubstratów dla stabilizowania procesu; aby zapewnić dostateczną ilość gnojowicy od krów mlecznych, wystarczy stado wielkości 60 DJP”.

reklama
baner bayer
reklama
Baner Samasz
reklama
baner MChale

Terminy i lokalizacje warsztatów

  • Wielkopolska 7 grudnia (gnojowica świńska)

wykład – Nowa Wieś 20c; biogazownia – Nowa Wieś 39, 64-130 Rydzyna, woj. wielkopolskie,

  • Dolny Śląsk 9 grudnia (gnojowica bydlęca)

wykład – Zielona Ostoja, Szpitalna 3c, 57-230 Kamieniec Ząbkowicki woj. dolnośląskie; biogazownia – OHZ Starczów, Starczów 721/2 57-240 Starczów woj. dolnośląskie.

reklama
baner MChale
reklama
reklama
baner agrosimex
reklama
baner mandam
2 KOMENTARZE
  1. Moze to i przyszłościowe dobre, ale nie zazdroszczę nikomu mieszkać w promieniu kilku kilometrów!!!A tu gdzie teraz jestem takie trzy „balony” stoją zaraz obok domów…nic to…,ale spacer jest tu niemożliwy, smród potworny, okna nie można otworzyć… proszę bardzo bioenergie róbcie sobie, ale z dała od domostw!!!Nie da się funkcjonować 🙀

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI