Mieszkańcy wsi zdecydowanie za Dudą; mamy najnowsze wyniki od PKW

Nie znamy jeszcze dokładnych danych dotyczących głosowania; nieoficjalne wyniki podane przez PKW wskazują na powiększającą się przewagę obecnie urzędującego prezydenta – Andrzeja Dudy (51,21 proc. głosów wobec 48,79 proc. oddanych na Rafała Trzaskowskiego). Jedno jest jednak pewne – ewentualne zwycięstwo w wyborach Andrzej Duda będzie zawdzięczał mieszkańcom wsi.

Biorąc pod uwagę dane IPSOS (exit poll), można stwierdzić, że wieś to prawdziwy bastion wyborców Dudy, bowiem na wsiach urzędujący prezydent zdobył przeszło 63 proc. głosów. Co ciekawe, w miastach, bez względu na ich liczebność, kandydat Zjednoczonej Prawicy i i obecny prezydent przegrał. W miastach o liczebności powyżej 201 tys. mieszkańców wręcz z kretesem – tutaj kandydat Koalicji Obywatelskiej notował wyniki średnio 62 proc. i wyżej.

Znów mieliśmy do czynienia z bardzo wysoką frekwencją – 67,9 proc., a więc wyższą niż w I turze wyborów (64,51 proc.). Według wstępnych informacji, frekwencja na wsi i w miastach wyglądała podobnie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności