Międzynarodowy Pokaz Florystyczny

W dniu 18 października 2007 roku w Broniszach styliści i floryści zaprezentują kompozycje kwiatowe utrzymane w duchu europejskich tendencji dopasowując je do różnych stylów sklepowych wnętrz. Tematem tegorocznego pokazu jest sztuka układania kwiatów oraz umiejętność łączenia kompozycji kwiatowych z wystrojem sklepu, który swoją oryginalnością i atrakcyjnością przyciąga klientów.

Pokaz jest adresowany do właścicieli sklepów, dekoratorów wnętrz i florystów. Kompozycje wykonają Mistrzynie Florystyki z Holandii, Danii i Niemiec. Organizatorem pokazu jest Rynek Hurtowy Bronisze, Biuro Kwiatowe Holandia oraz Smithers Oasis.

Specjalnie wybudowane pomieszczenia zostaną zaaranżowane między innymi w stylu kolonialnym, orientalnym czy nowoczesnym. W pierwszej części pokazu floryści przedstawią kompozycje odpowiednie na jesień, w drugiej natomiast dekoracje zimowe. Na jesień kreatorzy proponują ekspresyjne formy, łączenie różnych struktur i materiałów. W kompozycjach kwiatowych pojawiają się ostre i kolczaste elementy. W palecie kolorów dominuje róż, czerwień i rozmaite odcienie fioletu, połączone z czernią, czekoladowym brązem. Wśród tych podstawowych kolorów przebłyskuje żółć, zieleń i złoto. Floryści tworzą uwodzicielskie, ekscytujące aranżacje, wodząc odbiorcę na pokuszenie.

W kompozycjach zimowych dominować będzie symetria i rytm. Floryści inspirują się motywami typowymi dla minionych epok. Charakterystyczne są draperie, koronki, frędzle i kokardy. Podstawowymi kolorami są szarość, biel i czerń połączona z różem, fioletem i czerwienią. Modne jest łączenie kwiatów z naturalnymi elementami takimi jak kamienie, marmur, drewno oraz aksamit i skóra.

Róża będzie królową zarówno jesienią jak i zimą. Pozostałe kwiaty jakich będą używać floryści jesienią to także storczyki, chryzantemy, dalie, szarłat i przegorzan. Do zimowych kompozycji floryści wykorzystają jaskry, goździki, nerninę, hipeastrum, tuberozę, liście bukszpanu, eukaliptusa oraz gipsówkę.

Pokazowi towarzyszyć będzie koncert Beaty Kossowskiej – Ambasadora Kwiatów, Pierwszej Damy harmonijki ustnej. Beata Kossowska uznana została w 2006 roku podczas International Blues Challenge” w Memphis za najlepiej grającą na harmonijce kobietę na świecie. Beata Kossowska to połączenie kreatywności z niewiarygodnym wręcz opanowaniem instrumentu.

Honorowy patronat nad pokazem objął JM prof. dr hab. Tomasz Borecki – Rektor SGGW.Patronami medialnymi są: TVN Meteo, Radio dla Ciebie, Życie Warszawy, Bukiety.

źródło: Rynek Hurtowy w Broniszach

***
Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich. Zajmuje się marketingiem i promocją kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach kwiatów, sposobach ich użycia w kompozycjach. Informuje o najnowszych trendach w europejskiej florystyce. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Biuro Kwiatowe Holandia bierze udział w wielu zagranicznych giełdach branżowych, organizuje warsztaty i pokazy produktowe dla florystów.”