Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej już tuż, tuż!

Już pod koniec tego tygodnia w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej. To wydarzenie, którego nie można pominąć!

15 i 16 stycznia w Warszawie odbędzie się już XI edycja Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej. Wydarzenie organizowane przez BASF Polska i Katedrę Sadownictwa SGGW w Warszawie od lat gromadzi tysiące osób, związanych z branżą sadowniczą. Tegoroczna oferta targów wyróżnia się największą, jak dotąd, ilością ekspozycji oraz bogatym programem konferencji towarzyszących.

Tegoroczna impreza zapowiada się na jeszcze bogatszą pod względem oferty od poprzednich edycji. Duże zainteresowanie ubiegłorocznych targów skłoniło organizatorów do zmiany lokalizacji na Warszawskie Centrum Expo XXI, przy ulicy Ignacego Prądzyńskiego 12/14, które oferuje kilkukrotnie większą powierzchnię wystawową i więcej miejsc parkingowych. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 150 wystawców – producentów i dystrybutorów środków ochrony roślin, nawozów, maszyn, urządzeń i innych produktów przydatnych w sadownictwie. Jak co roku, swoją premierę będą miały nowe rozwiązania i technologie w zakresie produkcji i dystrybucji owoców.
Wiodącym tematem konferencji naukowej towarzyszącej targom będą zagadnienia związane z uprawą i ochroną jabłoni. Blok wykładowy rozpocznie prelekcja prof. dr hab. Eberharda Makosza na temat zmian na rynku owoców w obliczu kryzysu rosyjskiego. W trakcie kolejnych prezentacji, omówione zostaną, m.in. sposoby poprawy jakości jabłek, innowacyjne technologie przechowalnicze i programy ochronne upraw. Będzie to także okazja do poruszenia problematyki uwarunkowań ekonomicznych na rynku jabłek, o czym powie, m.in. prelegent z Niemiec, dr Helwig Schwartau.

Tematyka seminariów nie rozczaruje również producentów innych owoców. Drugim kluczowym zagadnieniem konferencji będzie uprawa owoców jagodowych pod osłonami, zaprezentowana w formie nowoczesnej i bardzo zaawansowanej wiedzy sadowniczej. Dodatkowo, będzie można poznać nowości związanych z uprawą wysokiej jakości gruszy, które omówi wybitny ekspert holenderski, Jos de Wit. Z ciekawostek, dr hab. Latocha przybliży tajniki uprawy aktinidii, której wielkotowarowa produkcja budzi coraz większe zainteresowanie wśród polskich sadowników.
Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej to ważne wydarzenie w kalendarzu każdego sadownika. Coraz większe zainteresowanie gości z zagranicy świadczy o rosnącej popularności i randze imprezy. Bogata oferta targów nie rozczaruje nawet najbardziej wymagających gości, co potwierdziły poprzednie edycje. Dla osób zainteresowanych wcześniejszą rejestracją na stronie www.mtas.pl/zgloszenie.php, organizatorzy przygotowali dodatkowe upominki w postaci książek z materiałami wykładowymi oraz kuponów rabatowych na zakup środków ochrony roślin.
Renata Struzik, za: BASF