Michelin XZM – gwarancja dwukrotnie dłuższej żywotności

Michelin potwierdza wytrzymałość opony do wózków widłowych Michelin XZM obejmując ją przedłużoną gwarancją w wybranych krajach całego świata. Firma gwarantuje dwukrotnie większą żywotność od opon diagonalnych oraz pełnych i zwraca pieniądze, gdy warunek ten nie zostanie spełniony.

Radialne opony do wózków widłowych Michelin XZM wyróżniają się co najmniej dwukrotnie dłuższą żywotnością niż opony pełne i diagonalne. Jest to szczególnie istotne, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że koszty ogumienia stanowią zwykle aż od 25% do 30 % wydatków związanych z utrzymaniem wózka widłowego. Model XZM ma także duży wpływ na poprawienie warunków pracy oraz zmniejszenia ilości gumy zanieczyszczającej powierzchnie magazynowe.

Aby przekonać klientów o wyjątkowej długowieczności nowej opony Michelin wprowadził gwarancję Dwa razy więcej godzin lub Michelin zwraca różnicę”. Producent zwraca tyle procentowej wartości opon ile ewentualnie zabraknie im do podwojenia żywotności opon pełnych lub diagonalnych. W uproszczeniu, jeżeli opona diagonalna czy też pełna jest wstanie przepracować 1000 godzin to nowy Michelin powinien przepracować w tych samych warunkach 2000 godzin. Zakładając, że opona XZM przepracowałaby w tym wypadku 1800 godzin producent zwraca 10% jej wartości. Po więcej szczegółów należy kontaktować się z Przedstawicielami Techniczno-Handlowymi Michelin lub bezpośrednio z biurem Michelin Polska S.A.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/XZM-przekroj.jpg align=right width=200Klienci używający wózków widłowych zwykle stosują opony pełne i niechętnie montują opony pneumatyczne ze względu na ryzyko przebicia. Jednak opony Michelin XZM, dzięki technologii radialnej są niemal całkowicie odporne na przebicia. Dodatkowo model XZM wyposażono w system bezdętkowego uszczelnienia, eliminujący ryzyko nagłej utraty ciśnienia. Te cechy w połączeniu z lepszym niż w przypadku opon pełnych komfortem dla operatora, ochroną przewożonych towarów i niższym kosztom utrzymania powodują, że Michelin XZM spełnia wszystkie wymagania pokładane we współczesnym ogumieniu do wózków widłowych.

Potwierdzeniem tego może być fakt, że w wielu krajach na świcie model XZM objęty jest również gwarancją satysfakcji, która umożliwia zwrot zakupionych opon w ciągu 90 dni od zakupu jeśli nie spełnia on oczekiwań klienta.

źródło: Multi Communications Sp. z o.o.