Michelin wyróżniony przez PAIiIZ

Firma Michelin Polska SA została wyróżniona przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Polsce za wkład w rozwój regionu i tworzenie nowych miejsc pracy. Michelin Polska to największy pracodawca na Warmii i Mazurach. W olsztyńskiej fabryce opon pracuje około 4 tysięcy osób.

W ostatnich czterech latach, inwestycje bezpośrednie w olsztyńskiej fabryce przekroczyły 450 milionów euro. Zakład rozbudowano, by zwiększyć produkcję opon do samochodów osobowych i dostawczych oraz produkcję półfabrykatów. Inwestycje objęły też rozbudowę magazynów. Fabryka stale się rozwija i inwestuje w rozwój technologiczny. W styczniu w olsztyńskiej fabryce wyprodukowano 100 milionową oponę osobową.

Prezesem Michelin Polska S.A. jest Jean-Michel Belleux. Firma działa w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jako największa firma na Warmii i Mazurach, Michelin Polska S.A. stworzył Fundację Rozwoju Michelin, za pomocą której wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w regionie.

Michelin w Olsztynie to największa fabryka opon w Polsce – produkowane są wszystkich niej opony do wszystkich typów samochodów – osobowych, dostawczych, ciężarowych i maszyn rolniczych, a także kord oraz formy. Opony produkowane w olsztyńskiej fabryce są sprzedawane nie tylko w Polsce ale trafiają na rynki całego świata

Źródło: Michelin