Michelin na Pikniku Naukowym

12 czerwca 2010 r. Michelin weźmie udział w czternastej edycji największej europejskiej imprezy plenerowej popularyzującej naukę. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, odbywający się co roku w Warszawie, to okazja dla instytucji naukowych, uczelni, ośrodków badawczych, fundacji i firm do zaprezentowania swoich osiągnięć naukowych i technologicznych. Będzie to okazja, aby przybliżyć uczestnikom Pikniku Naukowego nowości techniczne demonstrowane podczas Michelin Challenge Bibendum w Rio de Janeiro, światowego wydarzenia poświęconego promocji ekologicznie zrównoważonego rozwoju transportu i zwiększania mobilności ludzi i towarów.”””

Ci, którzy 12 czerwca przybędą na Piknik Naukowy, będą mieli unikalną szansę dowiedzieć się, jak rewolucyjne rozwiązania techniczne Michelin będą wpływać na naszą mobilność w niedalekiej przyszłości. MICHELIN Active Wheel, najnowocześniejsze opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych, czy ekologiczne opony o dłuższej żywotności to tylko niektóre nowości, o których Michelin będzie informował uczestników pikniku.

Piknik Naukowy odbywa się niewiele ponad tydzień po dziesiątej już edycji Michelin Challenge Bibendum, które w tym roku miało miejsce w Rio de Janeiro. Jest to światowe wydarzenie, na którym prezentowane są najnowsze rozwiązania techniczne sprzyjające ochronie i poszanowaniu środowiska naturalnego. Spotykają się tam m.in. przedstawiciele rządów, producenci samochodów, organizacje międzynarodowe, decydenci, naukowcy i eksperci ds. energii – w sumie przedstawiciele ponad 80 narodowości. Wszyscy promują zrównoważony rozwój w transporcie drogowym i są zaangażowani na rzecz zwiększenia mobilności ludzi.

Po drogach całego świata porusza się obecnie 900 milionów samochodów, a do 2030 roku ich liczba wzrośnie do 1,5 miliarda. Każdego roku samochody emitują blisko 5 miliardów ton CO2. Ta ilość stale wzrasta. Na koncernach motoryzacyjnych spoczywa szczególna odpowiedzialność za przyszłość środowiska. Michelin już w 1992 roku wprowadza pierwszą paliwooszczędną zieloną” oponę Michelin EnergyTM. Każda kolejna generacja tych opon powoduje coraz mniejsze zużycie paliwa i jednocześnie coraz większą redukcję emisji dwutlenku węgla. Opony MICHELIN EnergyTM Saver zmniejszają zużycie paliwa o 0,2 litra na 100 kilometrów, obniżając w ten sposób poziom emisji CO2 o 4 gramy na kilometr. Od wprowadzenia “zielonych” opon na rynek, kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych, którzy ich używają na całym świecie, zmniejszyli zużycie paliwa o ponad 12 miliardów litrów, a emisję CO2 o ponad 31 milionów ton. Ponadto, 17 milionów ton opon Michelin poddawanych jest co roku recyclingowi.

Już w 1946 r. Michelin konstruuje pierwszą oponę radialną – krok milowy w kierunku większych przebiegów, lepszej sterowności i hamowania. Obecnie w Grupie Michelin aż 6 tysięcy osób pracuje na rzecz badań i rozwoju, w które Michelin inwestuje rocznie
500 milionów euro.

Źródło: Michelin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności