MI od Manitou

Wspominaliśmy już wcześniej o nowych wózkach przemysłowych MI o średniej i dużej nośności od Manitou. Dzisiaj przedstawiamy więcej informacji o ich specyfikacji.

Firma Manitou uzupełniła swoją gamę wózków przemysłowych 6 nowymi jednostkami o średniej nośności i 8 jednostkami o dużej nośności. Dzięki nim firma Manitou ma już kompletną ofertę dla przemysłu w zakresie od 1,5 t do 10 t.

Obsługę nowych wózków przemysłowych Manitou ułatwiono w różnych obszarach, począwszy od wejścia do kabiny dzięki ergonomicznemu umiejscowieniu rączki, przez szeroki stopień antypoślizgowy, aż do dużej ilości wolnej przestrzeni na podłodze.

Operator ma dostępne przy kierownicy intuicyjne elementy sterujące umożliwiające wybór kierunku jazdy, włączanie oświetlenia i sygnalizacji oraz elementy sterujące układem hydraulicznym i kierunkiem jazdy. Z kolei wspomaganie kierownicy ułatwia manewry, w szczególności w przypadku manipulacji ciężkimi ładunkami. Tablicę rozdzielczą wyposażono w proste instrumenty z kompletnym wyświetlaczem.

Regulowana kolumna kierownicy i położenie fotela z możliwością dostosowania poziomu amortyzacji to wyposażenie standardowe. Dodatkowo fotel wyposażono w czujnik obecności, który odcina możliwość sterowania hydrauliką, gdy nie ma na nim operatora. Kabina operatora zawieszona jest na blokach tłumiących pochłaniających drgania i zwiększających komfort obsługi.

Modele MI o średniej i dużej nośności skonstruowano na bazie sztywnej ramy i wyposażono we wzmocnione maszty i osie. Wózki o średniej nośności wyposażono w hamulce bębnowe zabezpieczone przed wilgocią, a w przypadku maszyn o dużej nośności w hamulce „mokre”, aby zapewnić ich trwałość i większą skuteczność.

Kabina operatora z dachem z otworami, zoptymalizowane prowadzenie przewodów hydraulicznych i profilowane słupki zapewniają operatorowi doskonałą widoczność. Modele MI wyposażono w standardzie w światła drogowe, kogut ostrzegawczy, tylny reflektor roboczy i panoramiczne lusterko wsteczne.

Skrócenie czasu unieruchomienia maszyn stanowi ważny czynnik zmniejszający koszty. Prostota rozwiązań projektowych i ograniczona ilość elektroniki znacznie zmniejszają możliwości występowania usterek. Główne podzespoły elektroniczne, przekaźniki i bezpieczniki są łatwo dostępne. Umieszczono je w szczelnych obudowach zabezpieczonych przed pyłami i wilgocią.

Renata Struzik, za: Manitou
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności