Merial rozpoczyna działalność w Polsce

Merial Ltd., należące do Sanofi przedsiębiorstwo sektora weterynaryjnego uruchamia w Polsce swój własny oddział. Merial Poland będzie funkcjonować w strukturach firmy Sanofi-Aventis Sp. z o.o., a swoją działalność operacyjną rozpocznie w pełni od stycznia 2014 r.

Utworzenie Merial Poland jest ważnym krokiem w realizacji strategii rozwoju Grupy Sanofi w naszym kraju. Wzmacniając swoją obecność na polskim rynku weterynaryjnym, potwierdzamy naszą pozycję jednej z czołowych firm farmaceutycznych w Polsce, oferującej kompleksowy portfel produktów”, powiedziała Marynika Woroszylska-Sapieha, pełniąca funkcję Dyrektora Generalnego Grupy Sanofi w Polsce.
Od kilku lat Merial prowadzi działalność w Polsce za pośrednictwem swojego wyłącznego dystrybutora – firmy VetTrade. Dzięki tej współpracy, spółka Merial z powodzeniem zbudowała swoje główne marki produktów, w tym FRONTLINE®, RABISIN®, CIRCOVAC® i EPRINEX®, a także opracowała innowacyjne szczepionki dla ptactwa, na przykład VAXXITEK®.
Uruchomienie oddziału Merial Poland stanowi element naszej strategii zmierzającej do wzmocnienia obecności na rynkach rozwijających się, które w najbliższych latach zapewnią nam potencjał wzrostu. Merial Poland pozwoli nam przyspieszyć proces wprowadzania na rynek nowych produktów dla bydła, trzody chlewnej, drobiu oraz zwierząt domowych na prężnie rozwijającym się rynku rozwiązań i usług weterynaryjnych, którego wartość ocenia się na ponad 100 mln euro”, powiedział José Barella, Prezes (CEO) firmy Merial.
Do końca bieżącego roku VetTrade będzie w dalszym ciągu odpowiadać za komercjalizację produktów Merial, a następnie wraz z firmą Merial zaangażuje się w proces uruchamiania nowego oddziału.

Merial, innowacyjna spółka sektora ochrony zdrowia zwierząt, jest światowym liderem w dostarczaniu na rynek szerokiej gamy produktów przyczyniających się do poprawy zdrowia, samopoczucia oraz wydajności wielu różnych gatunków zwierząt. Merial zatrudnia około 6 tys. pracowników i prowadzi działalność w ponad 150 krajach na świecie. W 2012 r. spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie 2,2 mld euro (tj. 2,8 mld dolarów). Merial należy do Grupy Sanofi. Aby uzyskać dalsze informacje, proszę odwiedzić stronę www.merial.com.


Firma Sanofi, zintegrowany i działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi rozwija pozycję lidera w siedmiu głównych obszarach terapeutycznych: rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki, środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz nowa spółka Genzyme. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY). Do Grupy Sanofi w Polsce należy, między innymi, Sanofi Pasteur – największy na świecie producent szczepionek, a także Zentiva – wiodący producent leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes S.A. – spółka produkująca leki i dermokosmetyki, oraz Genzyme – firma prowadząca produkcję preparatów stosowanych w leczeniu chorób rzadkich. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia blisko 1 tys. pracowników, w tym 250 osób w fabryce w Rzeszowie. Według danych IMS Health, Grupa Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych przedsiębiorstw farmaceutycznych. Dalsze informacje są dostępne na stronie www.sanofi.pl

(mat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności