Merge Maxx 440 F – nowa, przednia kosiarka taśmowa od Kuhna

Zgrabiarka Kuhn Merge Maxx 440 F, fot. Kuhn
Zgrabiarka Kuhn Merge Maxx 440 F, fot. Kuhn

Firma Kuhn rozszerza swoją ofertę maszyn do zbioru paszy, wprowadzając na rynek nowy przedni model zgrabiarki taśmowej Merge Maxx 440 F. Maszyna ta łączy w sobie dążenie do zbioru paszy o jak najmniejszym poziomie zanieczyszczeń oraz konieczność obniżenia kosztów eksploatacji maszyn do zbioru. Mniej zanieczyszczeń i brak kamieni w paszy są często wymagane/oczekiwane przez użytkowników tych maszyn.

Model ten skierowany jest do różnych grup użytkowników. Jako uzupełnienie modeli Merge Maxx 760, 950 i 1090, Merge Maxx 440 F jest modelem przednim, który może pracować samodzielnie, w połączeniu z jednym z pozostałych modeli gamy lub zgrabiarką karuzelową.

Jakość zbioru paszy wspomaga proces zbioru

Model Merge Maxx 440 F posiada taśmę o szerokości około 1 m dla optymalnego transportu paszy i formowania bocznego rzędu pokosu. Centralna regulacja napięcia taśmy odbywa się bez użycia narzędzi.

Merge Maxx 440 F jest modelem przednim, który może pracować samodzielnie, w połączeniu z jednym z pozostałych modeli gamy lub zgrabiarką karuzelową
Merge Maxx 440 F jest modelem przednim, który może pracować samodzielnie, w połączeniu z jednym z pozostałych modeli gamy lub zgrabiarką karuzelową, fot. Kuhn

Szerokość robocza podbieracza wynosząca 3 m z podawaniem pokosu na odległość do ok. 1,40 m oferuje wszechstronność zastosowań, która sprawia, że seria zgrabiarek taśmowych Kuhn Merge Maxx jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla użytkowników. Przemieszczanie podebranego przez podbieracz materiału może odbywać się z jednej lub dwóch stron, co jest idealnym rozwiązaniem dla optymalnego formowania tylnego rzędu pokosu, co ma wpływ na przebieg zbioru. Jest to również dobre rozwiązanie do rozdzielania zbyt dużych rzędów dla łatwiejszego suszenia.

Dzięki możliwości rozdziału paszy na obie strony (rozwiązanie stosowane wyłącznie w maszynach Kuhn), tylny środkowy rząd pokosu jest bardzo jednorodny pod względem kształtu i gęstości, niezależnie od zastosowanej do zgrabiania maszyny. Ułatwia to prasowanie bel okrągłych, a owijanie idealnie cylindrycznych bel sprzyja ich konserwacji i przechowywaniu.

Podbieracz o małej średnicy, wyposażony w rolkę WINDGUARD, optymalizuje pobieranie, podnoszenie i przenoszenie paszy na taśmy. W zależności od ilości paszy, rolka WINDGUARD reguluje się samoczynnie w górę / w dół, aby uzyskać najlepszy przepływ paszy na taśmy.

Wyjątkowe kopiowanie terenu

Dzięki zastosowaniu przegubów kulowych o zakresie wychylenia +/- 10° maszyna może swobodnie dostosowywać się do nierówności terenu. Dla doskonałej stabilności podczas zawracania, na zakrętach lub w transporcie drogowym, wahacz skutecznie i automatycznie blokuje zespół zawieszenia, gdy maszyna jest podniesiona. Również hydrauliczne amortyzowane zawieszenie zapewnia stałą ochronę runi. Podbieranie paszy jest czyste.

Zestaw kosiarek Merge Maxx, fot. Kuhn
Zestaw kosiarek Merge Maxx, fot. Kuhn

Dodatkowo, dwie duże, obrotowe płozy prowadzą maszynę, zapobiegając zgarnianiu gleby, tym samym chroniąc ruń podczas bocznych ruchów ciągnika na łukach. Ich regulacja wysokości umożliwia dostosowanie do różnych warunków (wysokość koszenia, rodzaj paszy, zbiór słomy). Maszyna zachowuje również optymalny kąt pracy zawieszenia.

Komfort użytkownika

Tryb pracy, prędkość taśmy i sposób formowania pokosu mogą być regulowane zdalnie z kabiny ciągnika.

W polu widzenia kierowcy umieszczony jest manometr roboczy, który informuje o każdym nietypowym wzroście ciśnienia w układzie hydraulicznym maszyny.

Tylna pokrywa kanału odprowadzającego paszę wykonana jest z półprzezroczystego materiału i zapewnia widoczność przepływu paszy podczas pracy.

Dostępne jest również wyposażenie opcjonalne, takie jak siatka ograniczająca rozprzestrzenianie się resztek roślinnych, które mogłyby wypełnić kratę ciągnika, lub zestaw 2 lusterek wstecznych poprawiających widoczność na boki operatora.

Źródło: Kuhn

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj