fbpx
Strona głównaFirmy i produktyRevivit - nowy fungicyd w plantacje rzepaku

Revivit – nowy fungicyd w plantacje rzepaku

Revivit to nowy fungicyd od BASF w plantacje rzepaku o działaniu układowym. Do ochrony przed suchą zgnilizną kapustnych, zgnilizną twardzikową, czernią krzyżowych i mączniakowi rzekomemu. Zawiera substancję czynną mefentriflukonazol z grupy triazoli.

Mefentriflukonazol, na którym bazuje preparat działa poprzez hamowanie biosyntezy ergosterolu, który jest kluczowym składnikiem błon komórkowych grzybów. Działa już od 5°C, przy czym optymalna temperatura dla aplikacji to 10-20°C.

Suchą zgniliznę kapustnych przy użyciu fungicydu Revivit można zwalczać od jesieni, gdy rzepak jest fazie od 3-8 liści rzepaku (BBCH 13-18) w dawce 1,5 l/ha lub w dawce dzielonej w tym terminie.

Wiosną fungicyd do zwalczania suchej zgnilizny kapustnych zalecany jest w jednym zabiegu zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby (zgodnie z sygnalizacją) w ilości 1,5 l/ha od fazy początku wzrostu pędu głównego do fazy, gdy widoczne są pojedyncze, nadal zamknięte pąki kwiatowe na głównym kwiatostanie (BBCH 31-55).

Maksymalna zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania wiosną do zwalczania zgnilizna twardzikowej, czerni krzyżowych, mączniaka rzekomego to 2 l/ha. Fungicyd stosuje się zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów chorób (zgodnie z sygnalizacją), od fazy, gdy widoczne są pojedyncze nadal zamknięte pąki kwiatowe kwiatostanów bocznych do fazy, gdy 50 proc. łuszczyn osiągnęło typową wielkość (BBCH 57-75).

Preparat jest także zarejestrowany do ochrony w uprawach małoobszarowych: rzepaku jarym i słoneczniku.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.