Medalowy zestaw kosiarek GigaCUT z SaMASZu

Medalem Targów Kielce AGROTECH 2010 nagrodzono zestaw kosiarek GigaCUT 860 S/T Firmy SaMASZ. To piękne zwieńczenie 25-letniej działalności Firmy SaMASZ wśród producentów maszyn rolniczych w Polsce oraz doskonała promocja wyrobu. Firma SaMASZ jest pierwszym w Polsce producentem tego typu zestawu kosiarek i jedynym, który produkuje kosiarki HEAVY DUDY” na własnej listwie tnącej. Zestaw kosiarek GigaCUT i bliźniaczy zestaw MegaCUT został wprowadzony na rynek w 2008 r. Do chwili obecnej Firma SaMASZ sprzedała 15 zestawów na rynku polskim i 10 na eksport.”

Kosiarki dyskowe GigaCUT służą do koszenia traw i roślin motylkowych na trwałych użytkach zielonych. Ze względu na swoją dużą wydajność (ok.10 ha/h) idealnie nadają się do pracy w wielkoobszarowych gospodarstwach rolnych i koszenia dużych obszarów zielonych (np. lotniska). Zestaw tworzą kosiarka dwustronna KDD 860 zawieszona na tylnym TUZ ciągnika oraz kosiarka czołowa KDF 300 zawieszona na przednim TUZ ciągnika.

Jednym z pierwszych klientów, który zakupił zestaw kosiarek GigaCUT była firma BHS Goleniów woj. zachodniopomorskie. Pierwszy zestaw kosiarek GigaCUT w eksporcie został sprzedany do Finlandii, gdzie w roku 2008 SaMASZ uzyskał 75% udziału w sprzedaży kosiarek dyskowych ogółem na tym rynku. Tak mocna pozycja na rynku fińskim świadczy o wysokiej jakości maszyn, szczególnie w odniesieniu do ich wytrzymałości. Łąki w Finlandii są mocno zakamieniałe, a warunki do koszenia trudne.

Sprzedaż tych maszyn całą parą ruszyła w 2009, a już do tej pory maszyny pracują we Francji, Niemczech , Austrii, na Węgrzech, w Rosji, na Białorusi oraz we wspomnianej wcześniej Finlandii. Przełomowym rokiem w sprzedaży zestawów GigaCUT będzie z pewnością rok 2010, jak prognozują w Firmie. Debiut Firmy w 2009 roku na targach Agritechnika w Hanowerze to nie tylko duże zainteresowanie zestawami wśród klientów, ale również podpisane kontrakty. Już w pierwszych 2 miesiącach 2010 roku Firma zamierzała sprzedać więcej tych maszyn niż w całym roku 2009.

Firma SaMASZ została założona w 1984 r. Dzięki ciągłemu rozwojowi osiągnęła pozycję największego polskiego i jednego z czołowych europejskich producentów maszyn rolniczych do zielonek. W ofercie posiada ok. 90 różnych typów maszyn: kosiarek bębnowych, dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, kosiarek bijakowych, kosiarek wysięgnikowych, pługów śnieżnych. Od początku istnienia firmy, wyprodukowano i sprzedano ponad 55 000 kosiarek i kilka tysięcy innych maszyn rolniczych. Eksport obejmuje ponad 30 krajów całego świata, a sieć handlową stanowi ok. 57 firm handlowo-usługowych w Polsce i ok. 40 za granicą. W Firmie SaMASZ pracuje ok 300 osób a w br planowany jest wzrost zatrudnienia. Nowe modele projektuje sześciu konstruktorów. Kontrola jakości wyrobów odbywa się na każdym etapie, poczynając od zakupu materiałów a kończąc na wyrobie gotowym. Wszystkie modele przed wejściem na rynek są testowane na firmowych polach lub u zaprzyjaźnionych rolników z woj. podlaskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności