Medalowa przystawka do kukurydzy

Przystawka do kukurydzy CORN HEAD 3,45 M-12 firmy Cressoni z Włoch nagrodzona została srebrnym medalem AGRITECHNICA 2013 za innowacje. Hanowerskie targi startują już 12 listopada i potrwają do 16 listopada. Dni Ekskluzywne dla handlu maszyn rolniczych, top-inwestorów i prasy fachowej odbędą się 10/11 listopada 2013.

Podobnie jak we wszystkich przystawkach do kombajnów, również i w przystawkach do obrywania kolb kukurydzy rośnie szerokość robocza a tym samym szerokość transportowa. W przystawkach ze zwykłą techniką składania punkty obrotu były dotychczas położone poziomo wzdłuż kierunku jazdy. Przy odstępach pomiędzy rzędami wynoszących 0,75 metra dopuszczalna szerokość transportowa przystawki wynosząca 3,5 metra była już przekroczona, poczynając od ośmiu rzędów. Inaczej ma się sprawa w składanej przystawce firmy Cressoni. Jest ona wyposażona w nowy mechanizm obrotowy, który ogranicza szerokość transportową dziesięcio- a nawet i dwunastorzędowych maszyn bez sieczkarni do 3,45 metra. Elementy boczne połączone są z częścią środkową przy pomocy pionowego posuwisto-zwrotnego wału. Przed transportem są one najpierw podnoszone w górę, obracane o 90 stopni wzdłuż kierunku jazdy i następnie mocowane naprzeciwko siebie nad częścią środkową. Nowy mechanizm nie tylko ogranicza szerokość transportową, ale poprawia też widoczność podczas transportu i stanowi dlatego innowacyjne udoskonalenie.
(AA, DA)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności