Medal za innowacje

Firmy mają w swojej ofercie coraz więcej innowacyjnych rozwiązań dla gospodarstw rolnych. Tym razem, srebrnymi medalami nagrodzone zostały oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem oraz innowacyjny system chłodzący do legowisk zwierząt. Co je wyróżnia?

25 wrzesnia 2014r w Bönen, firmie GEA Farm Technologies przyznano dwa srebrne medale DLG w dziedzinie innowacji produktowych. Jedna z nich to DairyNet, która w połaczeniu z 365FarmNet stanowi jedyne tak wysokiej klasy oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem. Drugi medal to nagroda za GEA Conductive Cooling – innowacyjny system chłodzący do legowisk, który zapewnienia zwierzętom większy komfort przy niższym zużyciu energii.    

„Jesteśmy bardzo dumni z tego uznania, zwłaszcza że działa ono niezwykle motywująco, jednocześnie przybliżając nas do celu ostatecznego – Dostawcy Kompletnych Rozwiązań, którego priorytetem jest ciągłe tworzenie innowacyjnych rozwiązań” – podkreśla Dr. Ulrich Hüllmann, Prezes GEA Farm Technologies.   

Na konkurs DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft) zgłosiło się 156 wystawców z 19 krajów, prezentujących 270 produktów. Niezależna komisja ekspercka powołana przez gospodarza konkursu, DLG, wyłoniła i nagrodziła 21 innowacyjnych rozwiązań.  

Zaprogramuj swoje gospodarstwo
DairyNet zintegrowany z 365FarmNet to wysokiej klasy system zarządzania całym gospodarstwem. GEA zintegrowała oprogramowanie do zarządzania chowem bydła mlecznego, DairyNet, następcę DairyPlan C21, z niezależną platformą 365FarmNet do zarządzania gospodarstwem. Oznacza to, że po raz pierwszy rolnik ma możliwość mapowania, dokumentowania, oceniania i kontroli plonu oraz hodowli za pomocą jednego interfejsu. Po raz pierwszy technika rolnicza, system czujników, karmienie, dojenie, kontrola stanu zdrowia bydła, jego reprodukcja i selekcja sterowane są za pomocą oprogramowania kontrolującego wszystkie procesy jednym urządzeniem, dodatkowo umożliwiając wdrażanie nowych aplikacji zarządzania stadem. Dzięki mobilnemu dostępowi do danych, praca jest bardziej wydajna, bezpieczna i daje możliwość sterowania sprzętem w dowolnym momencie. DairyNet może być z podobnym sukcesem wdrażany jako samodzielne rozwiązanie do zarządzania mniejszymi fermami bydła mlecznego.   

Większy komfort dla zwierząt – niższe zużycie energii
GEA conductive cooling to system chłodzenia legowisk bydła mlecznego, działający na zasadzie wymiany ciepła i zimna między ciepłą i zimna powierzchnią. Jest to znaczna optymalizacja obszaru funkcjonowania legowisk. Krowy spędzają dużo czasu w pozycji leżącej, co jest dla nich dość stresujące, a czas leżenia i akceptacja czasu leżenia może skrócić się, przede wszystkim, w gorące dni. Dzięki konduktywnemu systemowi chłodzenia wbudowanemu w legowisko, zapewnione jest odpowiednie chłodzenie. System ten, sterowany przez układ klimatyzacji pomieszczenia inwentarskiego, jest załączany i chłodzi legowisko dla krów, a część brzuszna krowy i wymiono stanowi swego rodzaju promiennik schładzający krew, a co za tym idzie – całe ciało. System chłodzenia ma wielowarstwową budowę i jest wbudowany w głębokie boksy z piaskiem i ściółką kompostową. System ten ma potencjał oszczędzania energii aż do 75 procent.   
GEA Farm Technologies, z siedzibą w Bönen (Niemcy), dostarcza rolnikom zintegrowanych rozwiązań produktowych oraz oprogramowania do produkcji mleka i hodowli bydła, od projektu obory do codziennego zarządzania stadem. GEA Farm Technologies posiada oddziały w ponad 60 krajach.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności