MC 50 – zamiatarka miejska Kärcher w Słupsku

Na ulice Słupska niedawno wyjechała nowoczesna zamiatarka miejska Kärcher MC 50. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. kontynuując proces wymiany sprzętu na nowoczesny, zainwestowało w uniwersalne urządzenie wielozadaniowe. Część zamiatająca może być bardzo szybko wymieniona na pług śnieżny lub zestaw do koszenia trawy, dzięki czemu urządzenie może być wykorzystywane przez cały rok.

Duża zaletą zamiatarki są jej niewielkie gabaryty (szerokość urządzenia to 1,09 m) oraz przegubowa budowa. Promień skrętu wynoszący jedynie 70 cm, pozwala na bardzo swobodne poruszanie się po zagospodarowanym terenie. MC 50 doskonale sprawdza się w wąskich uliczkach, alejkach parkowych, na chodnikach czy w ruchliwych strefach ruchu pieszego.
Model Advanced MC 50 posiada napęd na cztery koła i jest wyposażony w silnik diesela 19,2 kW, dzięki czemu bez problemu pokonuje pochyłości do 25%. Prędkość przejazdowa 20 km/h pozwala na bardzo sprawne przemieszczanie się w terenie. MC 50 jest wyposażone w przyjazny dla środowiska silnik STAGE IIIA. Szerokość zamiatania MC 50 wynosząca od 140 do 200 cm (po doposażeniu w trzecią szczotkę) zapewnia bardzo wysoką wydajność pracy już przy jednokrotnym przejeździe.
W nowej zamiatarce znacznie udoskonalono system zamiatania – szczotki umocowane zostały w sposób pływający, a automatyczna regulacja docisku przy pomocy systemu odciążającego pozwala na mniejsze zużycie szczotek oraz innych elementów eksploatacyjnych. Do osiągnięcia maksymalnych parametrów pracy wystarczy 3/4 mocy silnika, co znacznie zmniejsza zużycie paliwa a co za tym idzie także ilość spalin. Urządzenie jest więc nie tylko przyjazne dla środowiska ale również pozwala na optymalizację kosztów eksploatacyjnych.

Kolejne Kärcher Center już otwarte!
Na początku 2012 r. odbyło się uroczyste otwarcie w Polsce kolejnych dwóch Kärcher Center: Kärcher Center MJM Jaroszyńscy w Łomiankach oraz Kärcher Center Ocean w Częstochowie.
Salony Kärcher Center oferują pełną gamę urządzeń i środków czyszczących zarówno do zastosowań konsumenckich (domowych) jak i zastosowań profesjonalnych. Celem Kärcher Center jest zapewnienie profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru odpowiednich do potrzeb produktów i technologii Kärcher oraz rozpowszechnianie wiedzy nt. szeregu zastosowań produktów znaczonych tą marką.
W uroczystości otwarcia obydwu salonów Kärcher Center wzięli udział właściciele. Ze strony Kärcher Sp. z o.o. obecni byli pracownicy Kärcher Sp. z o.o., natomiast ceremonię obydwu salonów otwarcia poprowadził Dyrektor Zarządu Pan Jacek Olko.

Więcej informacji: www.karcher.pl