fbpx

MAZURSKIE AGRO SHOW – już

8 lutego rozpoczyna się Mazurskie AGRO SHOW 2020. Będzie to szósta edycja imprezy dedykowanej rolnikom i wszystkim przedsiębiorstwom z branży rolniczej przede wszystkim z północno-wschodnich województw Polski: warmińsko-mazurskiego i sąsiednich.

Mazurskie AGRO SHOW to największe tego typu wydarzenia w tej części kraju, a dotychczasowe edycje pokazały, że spełnia rolę nie tylko tradycyjnej branżowej imprezy wystawienniczej. Klasyczna oferta wystawiennicza wzbogacona została o panele dyskusyjne, wydarzenia edukacyjne i stoiska informacyjne. Rosnące z każdą edycją grono odwiedzających świadczy, że taka formuła jest atrakcyjna i potrzebna.

Mazurskie AGRO SHOW 2020 podobnie jak w latach poprzednich odbędzie się w Expo Mazury, w Ostródzie na ul. Grunwaldzkiej 55. Ten nowoczesny, zadaszony obiekt wystawienniczy uniezależnia organizatorów od kaprysów pogody i sprawia, że zwiedzający w komfortowych warunkach mogą zapoznać się z ofertą.

A w tym roku oferta będzie rekordowo bogata. W ciągu dwóch dni (8-9 lutego) zaprezentuje się w Ostródzie ponad 250 firm. To nie tylko producenci maszyn i urządzeń rolniczych, ale także producenci nawozów, pasz, budynków inwentarskich, środków ochrony roślin oraz inne firmy z szeroko pojętej branży rolnej.

Wystawa rozpoczyna się 8 lutego, ale tym razem w Ostródzie zacznie się sporo dziać już dzień wcześniej. 7 lutego, czyli w przeddzień oficjalnego otwarcia imprezy rozpocznie się niezwykle interesująca, dwudniowa (7-8 luty) konferencja adresowana przede do rolników z województwa warmińsko-mazurskiego trudniących się produkcją roślinną. Konferencja organizowana będzie przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych wspólnie w Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Jej tematem będą „Innowacyjne rozwiązania w agrotechnice ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych maszyn rolniczych”. Wykłady poprowadzą naukowcy z uczelni i instytutów rolniczych, a jej zwieńczeniem będzie spotkanie z Janem Krzysztofem Ardanowskim, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Bezpośrednio po konferencji jej uczestnicy będą mieli okazję uzupełnić swoją wiedzę podczas rozmów z przedstawicielami firm prezentujących się na wystawie.

W programie wystawy znajdzie się również pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokaz odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej organizowany przez przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczania Społecznego. W niedzielę, drugiego dnia wystawy, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa zaprezentuje wykład pt.: „Nowe przepisy z zakresu zdrowia roślin”.

Wstęp na tegoroczną wystawę po raz pierwszy będzie płatny. Bilety można nabyć drogą online za pośrednictwem serwisu ebilet.pl. Organizator zapewnia bezpłatny parking, katalog wystawy. Możliwe jest również otrzymanie dofinansowania do przyjazdu grup zorganizowanych (szczegóły na stronie www.agroshow.pl).

Informacja prasowa: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner