Mazurskie Agro Show już tuż, tuż

Już za niecały miesiąc rusza druga edycja halowej wystawy Mazurskie Agro Show Ostróda 2016. Tym razem wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 lutego, pod nową nazwą. Pierwsza edycja imprezy okazała się ogromnym sukcesem, wpisując się na stałe do kalendarza profesjonalnych imprez branżowych.

Nowa nazwa imprezy bezpośrednio nawiązuje do cyklu dwóch innych znanych imprez rolniczych: Agro Show i Zielone Agro Show, organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Mazurskie Agro Show otworzy sezon jako najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z północno-wschodniej Polski. Podobnie, jak przed rokiem, impreza odbędzie się w nowoczesnym obiekcie wystawienniczym Arena Ostróda. Organizatorzy spodziewają się, że do Ostródy przyjedzie ponad 100 wystawców, reprezentujących 150 czołowych marek krajowych i zagranicznych maszyn i urządzeń rolniczych, a także inne podmioty oraz instytucje związane z rolnictwem. Na wystawie obecni będą wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu – zaprezentują oni rolnikom swoją najnowszą ofertę. Swój udział zapowiedzieli m.in.: Perkoz, ROLTOP Maszyny Rolnicze i Komunalne, AGROSERWIS Pasłęk, RSY S.A., Agroperfekt, Fricke Maszyny Rolnicze Sp. z o.o., Joskin, Farmet, Mitrans, Metalfach, Meprozet Kościan, Swimer, Tech-Kom i wiele innych.

Cieszymy się z faktu, że nasza nowa wystawa spełniła wysokie oczekiwania zarówno wystawców, jak i odwiedzających. Podczas premierowej edycji w ciągu dwóch weekendowych dni imprezę odwiedziło ponad 18 tysięcy osób! Teraz spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania ze strony rolników. Swoją obecność zapowiedziało również wiele grup zorganizowanych. W związku z tym postanowiliśmy potroić dostępną powierzchnię wystawienniczą – wystawcy będą mogli prezentować swoje maszyny, urządzenia i produkty na ponad 35 tys. m2 powierzchni, w tym w nowej hali i łączniku oddanym do użytku wiosną 2015 roku. Oprócz zwiedzania stoisk i okazji do bezpośrednich rozmów z dilerami maszyn ze swojego regionu, rolnicy będą mogli wziąć udział w ciekawych seminariach – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Mazurskie Agro Show odbędzie się w dniach 13-14 lutego 2016, ekspozycja będzie czynna w godz. 9:00-17:00. PIGMIUR zapewnia wstęp wolny dla zwiedzających, bezpłatny parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogą liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.agroshow.pl

Renata Struzik, źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.