fbpx

Mazurska wieś zwycięzcą konkursu dożynkowego „Wieś jak malowana”

Konkurs na najpiękniejsze ozdoby dożynkowe „Wieś jak malowana” został rozstrzygnięty! W tym roku zgłosiło się ponad 300 drużyn, co oznacza, że zeszłoroczny rekord został pobity. A kto został zwycięzcą?

Konkurs na wyobraźnię

Biała Piska, siedziba gminy miejsko-wiejskiej, położona w pięknej okolicy w województwie warmińsko-mazurskim, w tegorocznym konkursie dożynkowym skradła serca jury z Kramp Polska. W każdej kolejnej edycji wyobraźnia rolników zaskakuje organizatorów coraz bardziej, ale ten rok okazał się naprawdę wyjątkowy.

„Stworzyliśmy konkurs Wieś jak malowana, aby pokazać całej Polsce potencjał rolników, ich wyobraźnię i inwencję twórczą. Na co dzień staramy się zmieniać stereotyp polskich rolników, dlatego tak ważne jest, aby ludzie mogli zobaczyć, jak wspaniale celebrują oni zakończenie żniw i udane plony podczas dożynek. A my po prostu nagradzamy najpiękniej przystrojone wsie lub baloty. To dla nas ważne szczególnie dlatego, że tradycja ozdabiania wsi istnieje od dawna, biorą w niej udział całe, wielopokoleniowe rodziny, które Kramp z przyjemnością wspiera i docenia na co dzień” – tłumaczy Monika Leksowska, Dyrektor Marketingu Kramp Polska.

Zwycięska osada

Mieszkańcy Białej Piskiej Mieszkańcy Białej Piskiej przyznają, że ozdoby, które tworzą, co dożynki wyglądają inaczej, ale zawsze starają się, by były powiązane z historią ich miejscowości. Tym razem postawili na naturę, wykorzystując: korę, mech leśny, wrotycz, trawy, dziko rosnący chmiel i pałki trzciny. Stworzyli urzekającą starodawną osadę, wyposażoną w wiekowe skrzynie, kołowrotki do przędzenia, drewniane beczki i worki jutowe. Oglądając zdjęcia z Białej Piskiej można na chwilę przenieść się w czasie. Co ważne, wszystkie przedmioty wykorzystane do budowy osady pochodzą z miejscowych domostw. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tej pięknej, starannie wykonanej zwycięskiej pracy.

Wielki finał

Konkurs „Wieś jak malowana” trwał ponad miesiąc, od 15 sierpnia do 20 września. Zadanie od 3 lat pozostaje niezmienne – organizatorzy nagradzają kreatywnie przygotowane ozdoby i dekoracje balotów a nawet całych wsi. Nagroda główna to duży, drewniany plac zabaw dla dzieci, który powstanie w miejscu ogólnodostępnym dla mieszkańców. W tym roku finał konkursu, czyli event z oficjalnym przekazaniem placu zabaw odbędzie się 21.10. w Białej Piskiej, Powłocin 9. Start o godzinie 12:00. Organizatorzy konkursu – Kramp Polska przygotują dla wszystkich jesienny piknik z licznymi zabawami i konkursami dla dzieci.

Mazurska wieś zwycięzcą konkursu dożynkowego „Wieś jak malowana”

Historia konkursu

„Wieś jak malowana” to zabawa organizowana przez Kramp (największego dostawcę części zamiennych dla rolnictwa, właściciela sieci sklepów Grene i Powered by Kramp) dla polskich rolników i rolniczek od 3 lat. W 2021 r. zwyciężyła drużyna z Budzisławia Kościelnego (gmina Kleczew, woj. wielkopolskie). W 2020 r. plac zabaw otrzymała miejscowość Wola Miłkowska (gmina Warta, woj. łódzkie).

Relacje z poprzednich edycji można zobaczyć tutaj:

Edycja 2021
Edycja 2020
www.kramp-dozynki.pl/
www.kramp.com

Materiał Partnera KRAMP

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner