fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMatif: W piątek zdrożały pszenica i rzepak. Kukurydza z nowych zbiorów droższa...

Matif: W piątek zdrożały pszenica i rzepak. Kukurydza z nowych zbiorów droższa od starego ziarna

Piątek upłynął pod znakiem wzrostu cen pszenicy i rzepaku na paryskim Matifie. Spadły ceny kukurydzy, ale tylko z zeszłorocznych zbiorów, bo kontrakty na nowe zbiory zyskiwały na wartości.

Cena pszenicy w kontraktach na wrzesień wzrosła o 0,66 proc. do 416,5 euro za tonę, z kolei cena rzepaku w kontraktach na sierpień poszła do góry o 2,59 proc. do poziomu 870,5 EUR/t.

Ciekawie przedstawia się sytuacja w przypadku kukurydzy. Wczoraj wartość kontraktów na “stare” ziarno spadała; umowy z dostawą na czerwiec o 0,89 proc. (360,25 EUR/t), zaś z dostawą na sierpień o 0,41 proc. do 363,25 EUR/t. Zyskiwały na wartości za to kontrakty na nowe zbiory; z dostawą na listopad o 0,84 proc. do 361,75 EUR/t, zatem kontrakty listopadowe prześcignęły wartością kontrakty czerwcowe.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.