fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMatif: Ruchy cenowe na rynku zbóż wskazują na przedłużenie umowy zbożowej

Matif: Ruchy cenowe na rynku zbóż wskazują na przedłużenie umowy zbożowej

Wczoraj, w poniedziałek, ceny pszenicy i kukurydzy pozostały niemal bez zmian; w pierwszym przypadku był to spadek o 0,5 EUR/t do 294,5 EUR/t, zaś w drugim o 0,25 EUR/t do 294,75 EUR/t. Trwający ostatnio trend boczny wskazuje na oczekiwania przedłużenia umowy zbożowej przez uczestników rynku.

Z ciekawszych informacji jeśli chodzi o pszenicę warto odnotować raport firmy Mars, w którym stan ozimin po zimie oceniono na dobry, jednak Włochy i Hiszpania stają się coraz bardziej zagrożone suszą. Podobny problem istnieje w Afryce Północnej; w Tunezji, Algierii i Maroku. Deficyt opadów to również problem Turcji.

Impulsów do zmian cen brakuje także w przypadku kukurydzy; w przyszłym tygodniu mają pojawić się dane na temat areału tej uprawy w USA. Coraz szybciej postępuje siew kukurydzy w Brazylii, jednak tempo jest nadal niższe niż w zeszłym roku.

W przypadku rzepaku po wzrostach cen doszło do realizacji zysków, i jego cena spadła wczoraj o 7 EUR/t do 557,5 EUR/t.

W Chicago z powodu Dnia Prezydenta giełda wczoraj nie funkcjonowała, jednak dzisiaj od rana panuje tam trend wzrostowy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.