fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMatif: Pszenica w poniedziałek z ponad 5-procentowym wzrostem. Mocno w górę kukurydza

Matif: Pszenica w poniedziałek z ponad 5-procentowym wzrostem. Mocno w górę kukurydza

Niedzielne doniesienia o zablokowanie przez indyjskie władze eksportu pszenicy wywołały wczoraj niemałe zamieszanie zarówno na paryskiej giełdzie Matif, jak i za oceanem. Cena pszenicy w Paryżu osiągnęła na zamknięciu 438,25 EUR/t, chociaż podczas trwania sesji kosztowała nawet 443,25 EUR/t.

Pszenica na wczorajszym zamknięciu podrożała zatem aż o 5,22 proc. Jeszcze bardziej zdrożały wyceny kontraktów grudniowych, bo o 5,42 proc. do 433 EUR/t.

W Chicago pszenica w kontraktach na nowe zbiory zyskała jeszcze więcej, bo aż 5,94 proc.

Bardzo mocno w górę poszły wyceny kontraktów na kukurydzę. Na tę ze starych zbiorów o 3,33 proc. do 372,25 EUR/t, a za ziarno z nowych zbiorów aż o 4,98 proc., co dało niesamowitą cenę 379,75 EUR/t.

Drożał wczoraj także rzepak, chociaż już nie na taką skalę, bo o 1,03 proc. osiągając cenę 879,5 EUR/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.