fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMatif: Po wzrostowym początku tygodnia przyszedł czas na spadki cen zbóż

Matif: Po wzrostowym początku tygodnia przyszedł czas na spadki cen zbóż

Środa upłynęła pod znakiem spadków cen zbóż i rzepaku na paryskiej giełdzie Matif, chociaż na początku tygodnia ceny kontraktów odrobiły zeszłotygodniowe spadki o ok. połowę.

Cena kukurydzy spadła o 0,85 proc. do 321 euro za tonę, pszenicy o 0,9 proc. do 329,25 (choć w zeszłym tygodniu niebezpiecznie zbliżała się do poziomu 300 EUR/t), a rzepaku o 0,35 proc. do 633,25 euro za tonę. Nieco inaczej wyglądała sytuacja za oceanem. Tam faktycznie również spadły notowania rzepaku, jednak wzrosły kukurydzy (o 0,87 proc.) i pszenicy (o 1,56 proc.).

– W ciągu dwóch pierwszych sesji w Chicago kontrakty na kukurydzę i soję odbiły o 5-6% w górę, zanim ich notowania ustabilizowały się w środę. Wyceny wspomnianych kontraktów są najwyższe od wielu tygodni za sprawą pogarszających się perspektyw jesiennych zbiorów – informuje e-WGT.

– Już teraz pojawiają się obawy dotyczące europejskich upraw rzepaku w 2023 r., biorąc pod uwagę obecny deficyt wody w glebie – dodał serwis.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.