fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMatif: Ceny zbóż w czwartek w dół. Kontrakty na rzepak z nowych...

Matif: Ceny zbóż w czwartek w dół. Kontrakty na rzepak z nowych zbiorów tańsze niż w Polsce

Wczorajsza sesja na paryskiej giełdzie Matif upłynęła pod znakiem spadków cen pszenicy, kukurydzy i rzepaku. Najbardziej traciła kukurydza ze starych zbiorów.

Jej cena spadła bowiem o 2,09 proc. w kontraktach z dostawą na czerwiec, osiągając cenę 363,25 EUR/t, co w przeliczeniu daje 1696,38 zł/t. Nieco droższa jest kukurydza w kontraktach z realizacją w sierpniu, bo kosztuje 368 EUR/t, choć jej cena również spadła, o 1,93 proc. Cena kukurydzy z nowych zbiorów to obecnie 369,25 EUR/t.

Pszenica w kontraktach na wrzesień straciła 1,92 proc., a jej cena to obecnie 422,25 EUR/t (1971,91 zł/t). Podobna skala spadków dotyczyła kontraktów grudniowych.

Stracił także rzepak w kontraktach wrześniowych, choć stosunkowo najmniej, bo 0,78 proc., co dało cenę 824,75 EUR/t, czyli 3849,25 zł co oznacza, że cena na Matif jest niższa niż cena oferowana w kontraktach na nowe zbiory przez podmioty skupujące w Polsce. Te oferują już ponad 4 tys. zł/t, o czym więcej tutaj:

Ceny rzepaku z nowych zbiorów 18.05.2022: Rzepak w kraju już powyżej 4 tys. zł za tonę

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.