fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMatif: Cena rzepaku spadła o ponad 10 euro za tonę, Strategie Grains...

Matif: Cena rzepaku spadła o ponad 10 euro za tonę, Strategie Grains prognozuje zbiory dla UE

Wczoraj na paryskim Matifie indeksy znów świeciły na czerwono, jednak to rzepak był zdecydowanym liderem spadków. Jego cena spadła aż o 10,75 euro za tonę do zaledwie 425 euro za tonę.

Po tak wyraźnym spadku rzepak na Matif jest najtańszy od 27 miesięcy. Oleiste tracą ze względu na kolejne spadki cen ropy naftowej a także przeceny oleju palmowego w Malezji.

Cena pszenicy spadła wczoraj nieznacznie, bo o 25 eurocentów do 232 EUR/t. Znacznie bardziej wyraźne spadki miały miejsce na CBoT; tam cena pszenicy spadła o 14 ct do 627,25 ct/bu (211 EUR/t).

Nadal nie ma porozumienia w sprawie korytarza zbożowego, jednak strona turecka oceniła rozmowy jako konstruktywne i mają być one kontynuowane. Notowania były wspierane przez nieco słabsze euro, jednak gasną nadzieje na wygraną w organizowanym przez Algierię przetargu na nawet 700 tys. ton pszenicy. Faworyci do wygranej w przetargu to tradycyjnie już kraje z basenu Morza Czarnego.

Startegie Grains zaktualizowała prognozę zbiorów pszenicy miękkiej w UE do 130 mln ton, czyli o 1 mln ton więcej niż miesiąc temu. Powodem wzrostu są dobre warunki zbiorów w większości krajów.

Cena kukurydzy spadła wczoraj o 0,75 EUR/t do 227 EUR/t.

Źródło: Kaack

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.