fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMatif: Cena pszenicy na koniec tygodnia ostro w dół

Matif: Cena pszenicy na koniec tygodnia ostro w dół

Piątek nie był dobrym dniem dla cen pszenicy; jej cena spadła na paryskim Matifie pikowała wczoraj aby ostatecznie przy stracie na poziomie 4,5 proc. zatrzymać się na wartości 334,5 euro za tonę.

Podobne, przeszło 4-procentowe spadki notowane były w przypadku pszenicy za oceanem.

W dół poszła wczoraj także cena kukurydzy, szczególnie w kontraktach na nowe zbiory. Tutaj spadek wyniósł 4,3 proc., co dało cenę w kontraktach na listopad na poziomie 284 EUR/t. Stare ziarno staniało o 3,27 proc. do 288,25 EUR/t.

Spadła także cena rzepaku do 3,57 proc. do 669,25 EUR/t.

Tymczasem, jak donosi agencja Reutera, w okolice tureckiego miasta Karas pod rosyjską eskortą przypłynął statek z kradzionym ukraińskim zbożem. Na pokład (również skradzionego Ukraińcom) statku Zhibek Zholy załadowano około 4500 ton zboża z Berdiańska. Władze ukraińskie zaapelowały do władz tureckich o jego zaaresztowanie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.