fbpx
Strona głównaPozostałeMatematyka nie musi być trudna

Matematyka nie musi być trudna

Fundacja 4H Polska, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, 01.02.2007r. rozpoczęła wdrażanie projektu Ugruntowanie i wyrównanie poziomu wiedzy matematycznej w klasach IV – VI szkoły podstawowej”. N”

Matematyka jest przedmiotem sprawiającym dzieciom i młodzieży najwięcej trudności szkolnych. Dla niektórych uczniów, zrozumienie jej i sprawne poruszanie się w świecie abstrakcyjnych twierdzeń, działań i pojęć, jak sami mówią, niemal graniczy z cudem. W związku z tym, Fundacja 4H Polska, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, 01.02.2007r. rozpoczęła wdrażanie projektu Ugruntowanie i wyrównanie poziomu wiedzy matematycznej w klasach IV – VI szkoły podstawowej”.

Projekt obejmuje działaniami 60 szkół z terenów wiejskich z całej Polski. Jego celem jest realizowanie przez każdą ze szkół dodatkowych zajęć wyrównawczych z matematyki, w wymiarze dwóch godzin tygodniowo oraz opracowanie i wdrażanie programów rozwojowych ukierunkowanych na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów borykających się z trudnościami szkolnymi w zakresie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

Zajęcia z matematyki są prowadzone w małych, kilkuosobowych grupach, w oparciu o materiały dydaktyczne, przygotowane specjalnie na potrzeby projektu. Zakładają one innowacyjne, aktywne metody pracy, angażujące ucznia, jego rodzica i nauczyciela.

Działania związane z projektem potrwają do końca marca 2008r. i przyczynią się do wzrostu kompetencji szkolnych uczniów, wzmocnią więzi pomiędzy szkołą, uczniem i jego rodziną, a także wyposażą nauczycieli w ciekawe metody pracy i zaktywizują środowisko lokalne.

źródło: Fundacja 4H
opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.