Maszyny w Spychowie

31 marca 2012 r. do Spychowa przyjechało ponad 120 uczestników konferencji dla zuli. Konferencja podzielona była na dwie części: prezentacje dilerów sprzętu leśnego w sali wykładowej i pokaz pracy maszyn w lesie. Swoją ofertę zaprezentowało ok. 20 firm z branży leśnej.

Część z nich wygłosiła prezentacje na sali konferencyjnej, inne wystawiły stoiska wokół sali. Jeszcze inne wzięły udział w pokazie pracy maszyn lub dostarczyły uczestnikom swoje materiały reklamowe.
Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Jan Karetko, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.
Około 90% dochodów Lasów Państwowych pochodzi ze sprzedaży drewna – mówił dyrektor. – Drewno to pozyskują prywatne firmy leśne i to od ich kondycji zależy w dużej mierze przyszłość Lasów Państwowych.
W swoich prezentacjach przedstawiciele dilerów sprzętu leśnego zaprezentowali najnowsze dostępne w Polsce maszyny, przede wszystkim służące pozyskiwaniu drewna.
Przez cały dzień uczestnicy konferencji mogli oglądać przygotowane przez dilerów stoiska ze sprzętem. Stały tu też maszyny pokazywane po południu podczas pracy w lesie. Można było dokładnie obejrzeć np. rębak marki Bruks 605 PT z 8,5-metrowym żurawiem Cranaba, z podwójnym teleskopem, pilarki Husqvarny, Stihla i Makity, ciągnik marki Kubota, opony leśne i wiele innego sprzętu.
W akcji podczas pokazu można było zobaczyć kilka ciągników marki Valtra, ciągnik Pronar z przyczepą tej samej marki, przyczepę Maamut, żelaznego konia marki Lennartforst, rębaki marki BearCat, Valtrę w pełnej zabudowie leśnej z głowicą ścinkową i inny sprzęt.

Organizatorem konferencji dla zuli była Nowa Gazeta Leśna”. Patronat honorowy sprawowali: RDLP w Olsztynie i Forest Consulting Center. Patronem internetowym konferencji był portal firmylesne.pl.

W konferencji wzięły udział firmy:
AGCO (VALTRA)
ALFA AGRI MICHALAK
AMAROL
ARBOTREK
ARCON SERWIS (BRUKS)
BL SYSTEM
EXPERT – DORADCY FINANSOWI (XLEASING)
FOREST CONSULTING CENTER
FORESTA
FUNDACJA WYGRAJMY ZDROWIE
MAAMUT
MAKITA
OREGON (Hortus)
ORWLP W BEDONIU
OTL JAROCIN
PRONAR
TRADE-STOMIL
ZIELEŃ WARMIŃSKA

Więcej o konferencji w majowej “Nowej Gazecie Leśnej”.
Zdjęcia na www.gazetalesna.pl i na www.firmylesne.pl

Rafał Jajor
Miesięcznik “Nowa Gazeta Leśna”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności