Maszyny w leasingu

Polska wykorzystała już ponad 15 mld zł z PROW 2007-2013 – najwięcej ze wszystkich krajów UE. Coraz większą część pozyskiwanych pieniędzy rolnicy przeznaczają na inwestycje realizowane w leasingu lub formie specjalnych pożyczek. Według danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL), w pierwszym półroczu 2010 r. firmy leasingowe sfinansowały maszyny rolnicze o łącznej wartości 800 mln zł, czyli o ponad 50% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Dane ZPL pokazują, że pierwsze półrocze br. w segmencie rolnictwa było bardzo dobre. W ciągu sześciu miesięcy firmy leasingowe sfinansowały sprzęt rolniczy o łącznej wartości niemal takiej, jak w całym roku 2008. Tak dobry wynik branży rolniczej wynika głównie ze wsparcia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która w ramach programu Modernizacja gospodarstw rolnych” do tej pory wypłaciła 24 tys. beneficjentom ponad 2,5 mld zł – mówi Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za segment usług dla rolnictwa.
Polska wieś nie zwalnia tempa inwestycji, mimo ich ograniczenia w innych sektorach gospodarki. Już od kilku lat obserwujemy, że rolnicy coraz mocniej unowocześniają swoje gospodarstwa. I też od kilku lat wspomagamy rolników, którzy mogą u nas nabyć sprzęt nie tylko w leasingu, ale też w pożyczce. Nasi doradcy leasingowi doskonale znają specyfikę finansowania rolnictwa, poza tym stale rozwijamy naszą ofertę skierowaną do tej branży – dodaje Szymon Stryjski.
Doskonała dynamika wzrostu (105%) i drugie miejsce w sektorze w pierwszym półroczu 2010 r. Spółek Leasingowych BZ WBK to między innymi zasługa uruchomionego w ubiegłym roku programu finansowania fabrycznego ZETOR Finance. W ciągu sześciu miesięcy br. sfinansowaliśmy ogółem ponad 600 ciągników rolniczych, czyli prawie tyle, ile w całym 2009 r. – dodaje Szymon Stryjski. Ponadto, pod koniec lipca br. Spółki uruchomiły finansowanie fabryczne ciągników japońskiego producenta KUBOTA. W ramach obu programów klienci mogą liczyć na sprawną obsługę przez mobilnego doradcę, kompleksową ofertę finansowania i ubezpieczenia oraz atrakcyjne warunki cenowe.
Źrodło: ComPress

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności