Maszyny Rolnicze Roku 2015

Znamy laureatów konkursu na Maszynę Rolniczą Roku 2015. Zwycięzców jest czterech: w produkcji krajowej, dwóch importowanych i specjalnie wyróżniony. Sprawdź, które maszyny stanęły na podium.

To już 21. edycja konkursu organizowanego przez Instytut Technologiczno−Przyrodniczy z oddziałem w Warszawie we współpracy z redakcją Agro, Targami Kielce S.A., KRUS−em oraz Przemysłowym Instytutem Maszyn Rolniczych, pod patronatem ministerstwa rolnictwa. Maszyny były oceniane pod kątem nowoczesności rozwiązań konstrukcyjnych, ergonomii i BHP, funkcjonalności i parametrów eksploatacyjnych, jakości i estetyki wykonania oraz wielkości sprzedaży.

I tak, w grudniu 2014 roku, komisja wybrała laureatów konkursu. Wyłonieni zostali oni ze zgłoszonych do konkursu maszyn prezentowanych na targach Agrotech Kielce, Agro Show w Bednarach i innych wybranych wystawach regionalnych.

Maszyną Rolniczą Roku 2015 w kategorii maszyny produkcji krajowej została zaprawiarka Hanka 25W produkowana przez: Agralex Aleksander i Jacek Lubińscy Sp. J. z Redła. Tytuł Maszyny Rolniczej Roku 2015 w kategorii maszyny z importu, komisja przyznała ex aequo dla ciągnika rolniczego New Holland T8.420 Auto Command, produkowanego przez: CNH America oraz ciągnika Steyr 6230 CVT produkowanego przez: CNH Industrial Oesterreich GmbH (marka Steyr).

Dodatkowo, specjalne wyróżnienie w kategorii maszyny produkcji krajowej powędrowało do kompaktowego agregatu uprawowego UPH produkowanego przez: AGRO-TOM Tomasz Kaniewski z Pogorzeli.

Więcej na temat konkursu i zwycięskich maszyn, będzie można przeczytać w najbliższym, styczniowo-lutowym wydaniu Wiadomości Rolniczych Polska.

Renata Struzik, źródło: Instytut Technologiczno−Przyrodniczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności