Maszyny CLAAS wyróżnione

Maszyny CLAAS są nie tylko wysokowydajne, ale także robią dobre wrażenie wizualne. Szczególnie odnosi się to do ciągnika AXION 800, sieczkarni JAGUAR 800 i ładowarki teleskopowej SCORPION 9055-7044. Wszystkie trzy serie zostały nagrodzone prestiżową nagrodą iF Design Award.

Ciągnik AXION 800 ma na swoim koncie takie nagrody jak „Maszyna roku 2014” oraz „Ciągnik roku 2014”. Teraz został uhonorowany ponownie – tym razem złotem za jego design w kategorii „Motoryzacja”.
28 Lutego odbyła się w BMW Welt w Monachium oficjalna ceremonia rozdania nagród, podczas nocy iF design awards. Łącznie 1220 wpisów przyczyniło się do nagrody iF product design award 2014. 50 najlepszych uczestników konkursu było w imieniu laureatów na wręczeniu nagrody iF gold award. 
Projektant przemysłowy Paul Budde, z powodzeniem współpracuje z firmą CLAAS już 31 lat, opisuje zalety doskonałych maszyn: – Nowy projekt ciągnika AXION 800 charakteryzuje się dużymi obszarami wlotu powietrza w masce. Optymalny rozkład ciężaru urządzenia poprawia zarówno wydajność i sprawność elektrowni. Kabina jest usytuowana bardziej do przodu, stała się również większa i szersza, aby zapewnić więcej przestrzeni i widoczności dla kierowcy. Ciągnik jest zarówno potężny i dynamiczny, przy czym stylowo integruje się z rodziną ciągników CLAAS.
Pozostałe dwa nagrodzone produkty: sieczkarnia JAGUAR 800 i ładowarka teleskopowa SCORPION, stanowią same w sobie charakterystyczną koncepcję projektu CLAAS. – Potężna konstrukcja nowej sieczkarni podkreśla jej dynamikę i wydajność, tworząc doskonałą symbiozę z funkcjami urządzenia. Ergonomiczna kabina zapewnia poczucie przestrzeni i optymalną widoczność we wszystkich kierunkach, nie wspominając o wielu dostępnych systemach wspomagania kierownicy – dodaje projektant.
Nowe ładowarki teleskopowe wyznaczają standardy w dziedzinie technologii i wzornictwa. Nowa koncepcja ramy została opracowana w celu zapewnienia większej nośności. Jedną ważną cechą jest bardzo niski punkt ramienia teleskopowego w ramie, co zapewnia wysoki poziom stabilności i poprawia widoczność z prawej strony urządzenia, wyjaśnia Budde.
Nagroda iF Desig Award jest przyznawana od ponad 60 lat i jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. W styczniu, 49 specjalistów projektowania zakwalifikowała do konkursu 4615 produktów, środków komunikacji i elementów opakowania z 55 krajów. Trzy dni za zamkniętymi drzwiami trwały obrady jury wraz z ekspertami, którzy analizowali, próbowali i omawiali wyniki. 
Zgłoszenia były oceniane według jasnych kryteriów dotyczących jakości projektu, wykonania i funkcjonalności. Kompatybilność ze środowiskiem, bezpieczeństwo i poziom innowacyjności były również zaliczane do kryteriów
(wrp.pl, CLAAS)