Maszyna Rolnicza Roku 2015 wybrana

Znamy już laureata konkursu na Maszynę Rolniczą Roku 2015. Został nią Steyr 6230 CVT.

Decyzją komisji konkursowej, tytuł Maszyny Rolniczej Roku 2015 przyznany został innowacyjnemu ciągnikowi Steyr 6230 CVT. Produkt wyróżniony został w 21-ej edycji konkursu organizowanego przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy z oddziałem w Warszawie we współpracy z redakcją Agro, Targami Kielce S.A., Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Przemysłowym Instytutem Maszyn Rolniczych. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zgłaszane do konkursu wyroby oceniane były według następujących kryteriów:
– nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych,
– ergonomia i BHP,
– funkcjonalność i parametry eksploatacyjne,
– jakość i estetyka wykonania oraz
– wielkość sprzedaży.

Celem konkursu był wybór produktu wyróżniającego się oryginalnością konstrukcji, funkcjonalnością, bezpieczeństwem obsługi i jakością pracy.  – Niezależnie od zadania – czy to orka, uprawa gleby, siew, pielęgnacja terenów zielonych, prace komunalne czy transport drogowy – nowa generacja ciągników CVT została opracowana z myślą o zapewnieniu maksymalnego transferu mocy i ekonomicznego zużycie paliwa – podkreśla Piotr Szewczuk, Steyr Business Director Poland.

Podstawą koncepcji CVT w produktach Steyr tej serii jest innowacyjna konstrukcja przekładni bezstopniowej, która opiera się na ponad już jedenastoletnim doświadczeniu w zakresie prac nad nią. Technologia ‘ecotech’ spełnia normy emisji spalin UE Tier 4a, dzięki przyjaznym dla środowiska silnikom diesel o pojemności 6,7 litra z turbosprężarką, chłodnicą międzystopniową i układem wtryskowym paliwa Common Rail. W efekcie, każdy ciągnik CVT jest mistrzem w generowaniu mocy i oszczędności. W ofercie dostępnych jest osiem modeli o maksymalnej mocy od 171 do 269 KM i najwyższym poziomie komfortu pracy oraz komfortu jazdy.

CVT otrzymał swoją nazwę od najnowszej technologii bezstopniowej skrzyni biegów. Bezstopniowa przekładnia oznacza płynną jazdę oraz idealną kontrolę. – Aby to osiągnąć marka Steyr opracowała inteligentną metodę optymalizacji momentu obrotowego w celu umożliwienia jazdy z prędkością 40 km/h przy obniżonej prędkości obrotowej silnika 1450 obr/min – mówi Michał Waszkiewicz, specjalista ds. produktów marki Steyr. Moc silnika przekazywana jest częściowo hydraulicznie, ale w przeważającej mierze mechanicznie.

– Jestem dumny z wyróżnienia i cieszę, że produkt marki Steyr zyskał uznanie jury. Radość nasza jest tym większa, że możemy dzielić się doświadczeniem wypracowywanym od lat przez naszą markę wspólnie z współczesnymi rolnikami – podsumowuje Piotr Szewczuk.

Renata Struzik, za: CNH Industrial Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności