Maschio Gaspardo – nowa polityka zrównoważonego rozwoju

Maschio-Gaspardo jest międzynarodową grupą, specjalizującą się w produkcji maszyn rolniczych do uprawy i siewu oraz maszyn komunalnych. Firma posiada 10 dużych fabryk, 7 we Włoszech i 3 w innych krajach (Rumunia, Indie, Chiny). W firmie zatrudnionych jest obecnie około 1.800 osób. Za cel Maschio-Gaspardo  postawiło sobie posiadanie światowego zasięgu – aby sprostać nowym wyzwaniom oraz rozwinąć nowe rynki zbytu. W 2016 firma wyprodukowała 60000 maszyn.

Grupa MASCHIO GASPARDO jest liderem w produkcji bron aktywnych, glebogryzarek, mulczerów, siewników precyzyjnych, siewników zbożowych, kombinacji uprawowo – siewnych, pługów, maszyn do uprawy uproszczonej, opryskiwaczy oraz kosiarek komunalnych.

Ponieważ dostarczenie części zamiennych w możliwie jak najkrótszym czasie jest obecnie niezmiernie ważne Grupa MASCHIO GASPARDO otworzyła w Campodarsego nowy magazyn centralny. W magazynie dostępnych jest 80000 indeksów. Dzięki tak dobrze zaopatrzonemu magazynowi firma jest w stanie w przypadku pilnych zamówień dostarczyć części w ciągu jednego dnia. Obsługa posprzedażowa W MASCHIO GASPARDO jest wykonywana przez 500 wykwalifikowanych serwisantów.

Od 2010 roku Grupa MASCHIO GASPARDO wdraża nową politykę zrównoważonego rozwoju. Zainstalowała panele fotowoltaiczne, które wytwarzają około: 3500 000 kWh rocznie. Zapewnia to zmniejszenie globalnej emisji CO2 o 1 800 ton. Świadomość w dziedzinie energetyki oraz środowiska zapewniła Grupie certyfikat CARBON TRUST STANDARD.

Firma prowadzi kilka projektów i tak, MASCHIO GASPARDO jest partnerem projektu LIFE – AGRICARE (LIFE13 ENV/IT/000583), promowanego przez Unię Europejską w celu zwiększenia innowacji technologicznych w rolnictwie, przy równoczesnym zmniejszeniu emisji niebezpiecznych gazów oraz trosce o ochronę środowiska.

Grupa prowadzi również projekt AGRICARE, który ma na celu wykazanie, że zastosowanie nowoczesnych technologii rolnictwa precyzyjnego w rolnictwie tradycyjnym może prowadzić do takich samych, a nawet większych zysków w porównaniu z konwencjonalnymi metodami. Projekt dotyczy 4 różnych technik uprawy: tradycyjnej, minimalnej, pasowej oraz siewu bezpośredniego.

MASCHIO GASPARDO ACADEMY to program szkoleń technicznych przeznaczonych dla działów sprzedaży i dealerów Grupy. Koncentruje się on na wszystkich aspektach mechanizacji rolnictwa jak przepisy handlowe, techniki sprzedaży, promocja produktu, a także na praktycznych aspektach jak np. obsługa klienta czy serwis.

Przypomnijmy, że Grupa zajmuje się dystrybucją szerokiej gamy maszyn, jaka znajduje się w jej ofercie, pod dwiema głównymi markami – Maschio i Gaspardo.

Pełna oferta obejmuje glebogryzarki, brony aktywne, siewniki precyzyjne, siewniki zbożowe (pneumatyczne i mechaniczne), kombinacje uprawowo-siewne, kosiarki komunalne i maszyny do uprawy uproszczonej. Pełna gamę produktów można zobaczyć na stronie http://www.gaspardo.pl