Martin Ziaja ze srebrnym medalem od DLG

Podczas targów Opolagra 2015, Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) wyróżniło Martina Ziaję z Dobrodzienia (woj. opolskie, pow. oleski) srebrnym medalem za międzynarodową współpracę.

Jak podkreślił prezydent DLG, Carl-Albrecht Bartmer, jest to swojego rodzaju uhonorowanie człowieka, który w znacznym stopniu kształtuje polsko-niemiecką współpracę i swoim zaangażowaniem wnosi duże zasługi zarówno dla dalszego rozwoju polskiego rolnictwa, jak i dla DLG. Uroczyste wręczenie medalu odbyło się podczas ceremonii otwarcia targów Opolagra 12 czerwca 2015 r. w Kamieniu Śląskim koło Opola. Prezydent DLG określił Ziaję mianem pioniera, mającego przed oczami jasny cel polegający na intensyfikacji niemiecko-polskiej wymiany i wspieraniu rodzimych rolników, występującego nieustannie z nowymi inicjatywami i projektami.

Martin Ziaja już od dawna wyróżniał się swoją aktywną postawą – brał udział w projektach DLG niemal od samego początku. I tak, w połowie lat ’90, jako doradca projektu tworzenia organizacji samopomocy,  był on inicjatorem kółek poradnictwa rolniczego i innych projektów wspierających rolników regionu opolskiego. Swoim zaangażowaniem wniósł on duży wkład w rozwój rolnictwa na Śląsku, za co został wyróżniony już w 1995 roku Międzynarodową Nagrodą DLG.

Ponadto, od ponad dwudziestu lat organizuje on dla kolegów po fachu regularne wyjazdy edukacyjne na różne targi DLG. W 2006 r. wspólnie z innymi rolnikami powołał do życia Klub DLG w Polsce. Również wystawa rolnicza Opolagra, organizowana przez DLG AgroFood (spółkę córkę Towarzystwa DLG) nosi nadany jej przez Ziaję charakter, który od 1999 r. jest prezesem Opolskiego Związku Hodowców Bydła. Dzięki cechującej go dużej sile przekonywania, pokaz zwierząt stanowi obecnie stały punkt programu tej wystawy.

Renata Struzik, źródło: DLG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności