Marszałek zaprasza na Dożynki Wielkopolskie

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w tegorocznym wojewódzkim święcie plonów, które odbędzie się 26 sierpnia w Ostrowie Wielkopolskim.

Choć wielkopolska wieś staje się coraz bardziej nowoczesna, niezmiennie trwają jej obyczaje. Wspaniałą polską tradycją jest dzielenie się chlebem, który symbolizuje życie i odrodzenie. Spotkajmy się na XIV Wojewódzko – Diecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich, by wspólnie – w modlitwie, obrzędzie dożynkowym i zabawie – wyrazić wdzięczność dla tych, którzy uprawiają i kochają wielkopolską ziemię Cieszmy się z nimi i świętujmy razem – zapraszam do Ostrowa Wielkopolskiego w ostatnią niedzielę sierpnia!”. Tymi słowami Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w tegorocznym wojewódzkim święcie plonów.

W gronie wyróżnionych rolników, pełniących rolę starostów dożynek, znaleźli się Pani Danuta Perz z gospodarstwa w Topoli Wielkiej i Pan Tadeusz Zatylny z miejscowości Zamość w gminie Sieroszowice.
Gospodarzami tegorocznych XIV Wojewódzko – Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich są Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Biskup Kaliski. Z kolei współorganizatorami są Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Starosta Ostrowski.

Szczegółowy program:

Plan dojazdu i parkingi: