fbpx

Marszałek senatu: można hodowlę zwierząt futerkowych wygasić w sposób cywilizowany

Bieżące prace legislacyjne – w tym nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt były tematami rozmowy Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Spotkanie miało miejsce  22 września  w Pałacu Prezydenckim.

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra, który ma wejść w życie po 12 miesiącach od ogłoszenia ustawy.

Jak się dowiedzieliśmy, marszałek senatu planuje w sprawie ustawy zwołać dodatkowe posiedzenie Senatu RP 9 października.

– Prezydent stoi na stanowisku, że o ile branża futerkowa może być wygaszana, dobrostan i humanitarne traktowanie zwierząt jest absolutnie wymogiem cywilizacyjnym, z czym i ja się całkowicie zgadzam, to również trzeba pamiętać o ludziach, którzy zainwestowali w te biznesy, mają kredyty – mówi Tomasz Grodzki.

Zdaniem marszałka senatu, wzorem innych krajów można hodowlę zwierząt futerkowych wygasić w naszym kraju w sposób cywilizowany. Jak zaznacza Grodzki chodzi tu przede wszystkim o odpowiedni czas, pewne rekompensaty, szereg działań osłonowych, które doprowadzą do tego, że osiągniemy cel – hodowla zwierząt futerkowych w Polsce nie będzie więcej miała miejsca, natomiast ludzie będą mieli czas się przebranżowić, zająć się czymś innym, a ich dobrostan ekonomiczny ucierpi nad tym jak najmniej.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.