fbpx
Strona głównaPolecamyMarszałek senatu: można hodowlę zwierząt futerkowych wygasić w sposób cywilizowany

Marszałek senatu: można hodowlę zwierząt futerkowych wygasić w sposób cywilizowany

Bieżące prace legislacyjne – w tym nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt były tematami rozmowy Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Spotkanie miało miejsce  22 września  w Pałacu Prezydenckim.

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra, który ma wejść w życie po 12 miesiącach od ogłoszenia ustawy.

Jak się dowiedzieliśmy, marszałek senatu planuje w sprawie ustawy zwołać dodatkowe posiedzenie Senatu RP 9 października.

– Prezydent stoi na stanowisku, że o ile branża futerkowa może być wygaszana, dobrostan i humanitarne traktowanie zwierząt jest absolutnie wymogiem cywilizacyjnym, z czym i ja się całkowicie zgadzam, to również trzeba pamiętać o ludziach, którzy zainwestowali w te biznesy, mają kredyty – mówi Tomasz Grodzki.

Zdaniem marszałka senatu, wzorem innych krajów można hodowlę zwierząt futerkowych wygasić w naszym kraju w sposób cywilizowany. Jak zaznacza Grodzki chodzi tu przede wszystkim o odpowiedni czas, pewne rekompensaty, szereg działań osłonowych, które doprowadzą do tego, że osiągniemy cel – hodowla zwierząt futerkowych w Polsce nie będzie więcej miała miejsca, natomiast ludzie będą mieli czas się przebranżowić, zająć się czymś innym, a ich dobrostan ekonomiczny ucierpi nad tym jak najmniej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.