Marka Kubota świętuje sprzedaż tysięcznego ciągnika na polskim rynku

8 grudnia 2011 r. w rzgowskim oddziale firmy Polsad, autoryzowanego dilera marki Kubota, odbyło się uroczyste przekazanie tysięcznego ciągnika Kubota sprzedanego w Polsce.

Państwo Edyta i Krzysztof Nogańscy odebrali kluczyki do modelu Kubota M7040N, 74-konnego ciągnika sadowniczego. Będą użytkowali go przy uprawie jabłek, gruszek i śliwek na powierzchni 12 hektarów, zastępując stary traktor Ursus. Zapytani, dlaczego wybrali produkt marki Kubota, odpowiadają, że na ich decyzji zaważyła jego prostota i japońska niezawodność.
Cechy te podkreśla również Grzegorz Czerwiak, Specjalista Produktowy marki Kubota: konstrukcja wszystkich proponowanych przez nas ciągników rolniczych opiera się na niezawodnych, sprawdzonych rozwiązaniach technicznych, gwarantujących długie, bezproblemowe użytkowanie.” Dodaje też, że w modelu M7040N przestronna kabina z płaską podłogą przeczy stereotypowi kabiny ciągnika sadowniczego. Z kolei ponadprzeciętna zwrotność tego traktora przyczynia się do znacznego skrócenia czasu pracy w sadzie, a oszczędny silnik diesla wpływa na zmniejszenie kosztów produkcji owoców. Wszystko to sprawia, że maszyny z logo “K” na masce cieszą się dużą popularnością w sadach.
Innym segmentem rolnictwa, w którym marka Kubota zyskuje ogromne uznanie, są gospodarstwa hodowlane. Tu o ich sukcesie decyduje nie tylko legendarna zwrotność, ale również doskonała współpraca z ładowaczami czołowymi. Zastosowanie przekładni stożkowej w konstrukcji przednich mostów pozwala na uzyskanie niezrównanie małego promienia zawracania oraz bezpieczne obciążanie ładowacza nawet przy pełnym skręcie kół. Z kolei możliwość zmiany kierunku jazdy bez sprzęgła zwiększa wydajność pracy z ładowaczem i wygodę operatora, a innowacyjna konstrukcja kabiny gwarantuje świetną widoczność. Wszyscy nabywcy traktorów Kubota o mocy 66-108 KM doceniają także bogate wyposażenie standardowe obejmujące m.in. rewers hydrauliczny, klimatyzację oraz fotel pneumatyczny. Dla klientów szukającego prostszego ciągnika rolniczego o mniejszej mocy producent przewidział 51-konny model L5040 oparty na prostych rozwiązaniach mechanicznych. Właściciele firm komunalnych mogą wybierać spośród 11 wariantów wyspecjalizowanych kosiarek i miniciągników o mocach 12-32 KM. Ogółem, cała gama produktowa marki Kubota dostępna w Polsce obejmuje w tej chwili 18 modeli.
Warto podkreślić, że wszystkie miniciągniki i ciągniki rolnicze oferowane w naszym kraju produkowane są w fabrykach w Japonii i prosto stamtąd przypływają do Europy. Odznaczają się więc wysoką jakością typową dla produktów z Kraju Kwitnącej Wiśni, co pozwoliło na objęcie modeli Kuboty o mocy 66-108 KM unikalną, pełną gwarancją producenta na 3 lata lub 1500 motogodzin – bez żadnych dopłat. Zainteresowanie klientów, z jakim spotkały się nowe warunki gwarancji, pozwala importerowi śmiało patrzeć w przyszłość. “Jesteśmy pewni, że sprzedaż marki Kubota będzie nadal rosła i już wkrótce zaprosimy Państwa na kolejny jubileusz” – przekonuje Maciej Rujner, Dyrektor Zarządzający odpowiedzialny za sprzedaż ciągników komunalnych i rolniczych w Polsce.

Koncern Kubota został założony w 1890 r. w japońskiej Osace i przez 121 lat swojej historii wyspecjalizował się w produkcji silników diesla, ciągników komunalnych i rolniczych oraz maszyn budowlanych. Już w 1922 r. powstała pierwsza jednostka napędowa marki Kubota, a w 1960 r. – pierwszy ciągnik rolniczy. Obecnie koncern jest liderem w kategorii przemysłowych silników diesla o mocy do 100 KM, o czym świadczy wyprodukowanie 25-milionowej jednostki napędowej w 2009 r. Z kolei udana ekspansja maszyn rolniczych na rynki azjatyckie, Stanów Zjednoczonych oraz Europy sprawiła, że koncern Kubota jest obecnie jednym z największych producentów ciągników rolniczych na świecie. W 2010 r. koncern poinformował o wyprodukowaniu 3,5-milionowego ciągnika, a w 2011 podano do publicznej wiadomości, że w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano już półtora miliona maszyn dla rolnictwa.
Na polski rynek ciągniki rolnicze Kubota zostały wprowadzone w 2004 r., a w 2007 r. dołączyły do nich kosiarki i miniciągniki. Obecnie gama modeli tej marki obejmuje kosiarki i miniciągniki o mocach 16-32 KM oraz ciągniki rolnicze o mocach 51-108 KM. W roku 2012 spodziewany jest debiut zaprezentowanego na Agri Technice w Hanowerze 135-konnego modelu M135GX.
Koncern Marubeni Corporation to japoński dom handlowy, którego korzenie sięgają 1858 r. Firma jest aktywna w wielu branżach, ale jedną z głównych pozostają maszyny przemysłowe i urządzenia dla rolnictwa. Poprzez spółkę Marubeni Machinery Distribution Poland koncern dystrybuuje na polskim rynku ciągniki komunalne i rolnicze marki Kubota.