fbpx

Marihuana z leczniczym wpływem na pszczoły? Niestety nielegalnie

Do nietypowej interwencji Straży Granicznej doszło w pasiece pod Kętrzynem, gdzie pszczelarz pomiędzy swoimi ulami miał posianą marihuanę.

Roślina została tam zasiana przez właściciela działki bynajmniej nie ze względu na susz i jego późniejszą sprzedaż, a z powodów leczniczych jakie ta roślina ma na pszczoły.

Samasz loteria - baner

Jak informuje portal o2.pl Właściciel pasieki pod Kętrzynem mierzy się z kłopotliwym problemem. Jego pszczoły chorują na warrozę, czyli śmiertelną chorobę roznoszoną przez pasożyty. Wywołuje ją dręcz pszczeli, pasożyt zwany też wszą pszczelą. Ciała zaatakowanych owadów są przez nie zjadane. Problem jest na tyle poważny, że może przez niego zginąć cała rodzina pszczela.

Oprócz metod chemicznych, które mogą osłabić pszczoły są również te naturalne. To właśnie z nich skorzystał właściciel pasieki. Przed laty podjął decyzję o zasianiu marihuany, która pozytywnie działa na jego owady. Mężczyzna nie miał jednak zgody na jej wyhodowanie. Na miejscu interweniowała straż graniczna, która wycięła rośliny i wysłała je do ekspertyzy. Pszczelarzowi grozi kara grzywny lub nawet więzienie.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.