Manitou Cup

Za nami pierwsza edycja zorganizowanego przez firmę Manitou Polska konkursu dla operatorów Manitou Cup. Odbył się on w dniach 10-12 czerwca podczas targów Opolagra w Kamieniu Śląskim. Trzy dni obfitowały w niesamowite emocje. Rywalizacja odbyła się na dwóch torach, na których zawodnicy synchronicznie pokonywali tory ładowarką teleskopową MLT 735-120 PS. Finał natomiast polegał na pokonaniu slalomu ładowarką przegubową Mustang 306.

W piątek odbył się konkurs, w którym udział brali dziennikarze. Pierwsze miejsce zajął Dawid Konieczka z redakcji Top Agrar, drugie Łukasz Wasak z AGROmechaniki, trzecie natomiast Paweł Nowicki z Wieści Rolniczych.

Dawid Konieczka – przejazd podstawowy 7’02 + przejazd finałowy 2’42
Łukasz Wasak – przejazd podstawowy 7’03 + przejazd finałowy 2’47
Paweł Nowicki – przejazd podstawowy 8’23
 
Drugiego dnia, w sobotę, rywalizowali zawodowi operatorzy. Najlepszy wynik uzyskał Dawid Hoffmann, za nim Grzegorz Kita i Przemysław Zyber. Czasy z przejazdów MLT 735-120 PS i Mustangiem 306 były sumowane. Podane wyniki uwzględniają karne sekundy, które były dodawane za błędy popełnione na trasie. Podstawowymi błędami było uderzenie osprzętem o podłoże, potrącenie słupka, niezapięcie pasów.

Dawid Hoffmann –  przejazd podstawowy 4’04 + 2’38 przejazd finałowy, co dało łączny czas – 6’42
Grzegorz Kita – przejazd podstawowy 4’35 + 2’55 przejazd finałowy, co dało łączny czas – 7’30
Przemysław Zyber – przejazd podstawowy 4’34 + przejazd finałowy 3’39, co dało łączny czas – 8’13
 
Operatorzy musieli przejechać slalom z włączoną funkcją ‘crab’, przenieść trzy baloty słomy, zmienić osprzęt, wrzucić dwie piłki do kosza i przeturlać widłami beczułkę. Emocje walczących o atrakcyjne nagrody operatorów udzieliły się widzom, którzy wytrwale kibicowali.

Zawody trzeciego dnia były zorganizowane dla osób odwiedzających targi Opolagra. Można było spróbować swoich sił prowadząc ładowarki. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość zobaczenia targów z kosza platformy roboczej Man’Go 12, którą chętni podnoszeni byli na wysokość 12 metrów. Dodatkowo prowadzona była, wspólnie z firmą GIZO, zbiórka pieniędzy na rzecz śląskiego hospicjum.

Na swoim stoisku firma Manitou Polska zaprezentowała także wózki widłowe. Podwieszany model TMM25, spalinowy MI15G i MI25G oraz nowe wózki elektryczny ME 316 i ME 425.

Źródło: Manitou Polska
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności