Manifest producentów wieprzowiny

W dniu 22 lutego w Wiślicy odbyło się spotkanie rolników i producentów wieprzowiny z województwa świętokrzyskiego. Podczas spotkania omówiono sytuację na rynku wieprzowiny wynikającą z embarga na polską wieprzowinę.

Wobec strat ponoszonych przez producentów rolnych powołano Komitet Protestacyjny Rolników i Producentów Wieprzowiny w Świętokrzyskim. Określone zostały cele Komitetu, przedstawiono „manifest” oraz opracowane zostały postulaty. W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób rolników i przedstawicieli producentów wieprzowiny z województwa Świętokrzyskiego.
W załączniku prezentujemy pismo skierowane przez powołany Komitet do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisława Kalemby w celu odjęcia wszelkich możliwych działań na forum ponadnarodowym Unii Europejskiej i komitetów Copa-Cogeca mających na celu objęcie polskich producentów i przetwórców wieprzowiny systemem odszkodowań i wsparcia finansowego na analogicznych zasadach, jak w przypadku rynku warzyw po wystąpieniu bakterii E. coli.
(mat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności