fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuMałe żniwa trwają już w całym kraju. Coraz więcej danych o plonach

Małe żniwa trwają już w całym kraju. Coraz więcej danych o plonach

Pierwsze kombajny do koszenia jęczmienia wyjechały już ponad tydzień temu m.in. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Teraz widoczne są one już w całym kraju.

Zebrane przez nas dane na temat plonów na początku małych żniw nie były dobre. Nic dziwnego – jako pierwsze pod kosę trafiły uprawy najbardziej dotknięte suszą. Niektórzy rolnicy raportowali o plonach na poziomie zaledwie 4 ton z hektara, jednak zazwyczaj plony wahały się w przedziale od 4,5 do 5,5 tony z hektara.

Teraz żniwa trwają już całej Polsce, a najczęściej wspominany przez rolników zakres plonów to 5-6 t/ha. Wraz z postępem żniw szacunki powinny rosnąć, ponieważ koszone będą uprawy dotknięte suszą w mniejszym stopniu lub nie dotknięte nią w ogóle; już zaczynają pojawiać się głosy o plonach rzędu 7-8 ton z hektara, jednak pewne jest to, że ten sezon pod względem zbiorów zdecydowanie nie będzie należał do rekordowych…

Zobacz także:

W dużej części kraju tegoroczne żniwa nie będą udane. Susza w zbożach ozimych, jeszcze większa w jarych

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.