fbpx

Mała stabilizacja na rynku opasów i niepokój związany z brexitem

Ceny oferowane obecnie za bydło rzeźne są wyższe niż przed rokiem, jednak hodowcy z obawą patrzą w przyszłość. Większość wyprodukowanej w naszym kraju wołowiny eksportujemy, a jednym z największych odbiorców jest Wielka Brytania.

Byki powyżej 600 kilogramów hodowcy mogą sprzedać w cenie od 5,10 do 8,50 złotych za kilogram, jałówki  powyżej 550 kilogramów od 5,20 do 8,00 zł/kg, krowy powyżej 650 kilogramów od 2,00 – 6,00 zł/kg.

Baner Syngenta

– Jak będzie się układał handel  po nowym roku, kiedy wejdą w życie nowe przepisy dotyczące handlu z UK  po jej wyjściu z Unii Europejskiej – zastawiają się hodowcy . Zdaniem ekspertów to właśnie producenci mięsa czerwonego mogą najsilniej odczuć skutki brexitu.

– W razie wyhamowania eksportu wołowiny do UK, w UE pojawi się znacząca nadwyżka, co wywoła silną konkurencję między Irlandią i Polską – mówi Jerzy Wierzbicki, prezes zarządu Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego.

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Webinarium konopie - baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.