fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaMała stabilizacja na rynku opasów i niepokój związany z brexitem

Mała stabilizacja na rynku opasów i niepokój związany z brexitem

Ceny oferowane obecnie za bydło rzeźne są wyższe niż przed rokiem, jednak hodowcy z obawą patrzą w przyszłość. Większość wyprodukowanej w naszym kraju wołowiny eksportujemy, a jednym z największych odbiorców jest Wielka Brytania.

Byki powyżej 600 kilogramów hodowcy mogą sprzedać w cenie od 5,10 do 8,50 złotych za kilogram, jałówki  powyżej 550 kilogramów od 5,20 do 8,00 zł/kg, krowy powyżej 650 kilogramów od 2,00 – 6,00 zł/kg.

– Jak będzie się układał handel  po nowym roku, kiedy wejdą w życie nowe przepisy dotyczące handlu z UK  po jej wyjściu z Unii Europejskiej – zastawiają się hodowcy . Zdaniem ekspertów to właśnie producenci mięsa czerwonego mogą najsilniej odczuć skutki brexitu.

– W razie wyhamowania eksportu wołowiny do UK, w UE pojawi się znacząca nadwyżka, co wywoła silną konkurencję między Irlandią i Polską – mówi Jerzy Wierzbicki, prezes zarządu Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.