fbpx

Maksymalna cena energii elektrycznej. Jaka będzie dla rolników?

W Sejmie przyjęto ustawę o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcie niektórych odbiorców w 2023 r, w której określone zostały maksymalne ceny energii ponad limity zużycia; limit dla rodzin rolniczych to 3 tys. kWh.

Określone limity różnią się w zależności od rodzaju gospodarstwa domowego. Dla gospodarstw rolnych, podobnie jak dla samorządów i małych i średnich przedsiębiorstw maksymalna stawka ceny prądu będzie wynosiła 785 zł/kWh.

Maksymalne stawki za energię elektryczną będą obowiązywały od 1 grudnia 2022 do 31 grudnia 2023 roku. Ponadto przepisy nowelizacji zakładają premiowanie energooszczędności; przedsiębiorstwa, które zmniejszą zużycie o 10 proc. r/r mają dostać w 2024 roku specjalne upusty.

Za nowelizacją ustawy głosowało 411 posłów, 16 było przeciwnych, a 14 wstrzymało się od głosu. Nowelizacja ma kosztować budżet państwa 19,7 mld zł.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.