Majówka w Sułowie

28 maja w miejscowości Sułowo gmina Bisztynek, odbyła się coroczna majówka organizowana przez Przedsiębiorstwo Romanowski. Była to doskonała okazja do spotkania ze znajomymi rolnikami – na co dzień bliższymi i dalszymi sąsiadami. Prócz rolników i przedsiębiorców z branży rolniczej, na spotkanie przybyli przedstawiciele firm współpracujących z przedsiębiorstwem Romanowski.

Do dyspozycji przybyłych gości, były między innymi stoiska: BASF Crop Protection Poland, Zakładów Chemicznych Police, Michelin, P.P.H.U. BOGDAN, HARDI, HORSCH, McCormick, Toyota, Techpom. Pośród ciągników i maszyn uprawowych, zaprezentowano ciągnik gąsienicowy Challenger MT875B – jeden z trzech zakupionych w tym roku przez Przedsiębiorstwo Romanowski. Michelin zorganizował pokaz roboczy wpływu ciśnienia w ogumieniu na zużycie paliwa podczas pracy na polu. Pokaz przygotowano dość sugestywnie, odmierzając za pomocą menzury rzeczywiste zużycie paliwa.
Oprócz tego prezentowano trzy modele testowe samochodów napędzanych elektrycznością, wystawionych przez konsorcjum GreenStream. Dwa z trzech prezentowanych pojazdów były to konstrukcje małych, miejskich pojazdów zbudowanych jako pojazdy elektryczne na lekkich ramach rurowych. Trzeci to popularny Fiat Panda, odpowiednio przebudowany, wyposażony w napęd elektryczny.
Korzystając z okazji, że większość klienteli Przedsiębiorstwa Romanowski znajdowała się w jednym miejscu, zorganizowano konkurs, w którym nagrodą główną była Toyota Yaris. Warunkiem wzięcia w nim udziału, było dokonanie zakupów na kwotę minimum 20 tys zł. Wyłonienie laureata przebiegło drogą losowania. Zwycięzcą zostało Gospodarstwo rolne Arenda Łabędnik.
Na festynie nie zabrakło też miejsca do zabaw dla dzieci. Na tamtejszym placu zabaw rozstawiono dmuchaną trampolinę i ściankę wspinaczkową. Najmłodszymi berbeciami zajmowały się nianie, dzięki którym rodzice maluchów mogli spokojnie oglądać maszyny i występ artystyczny.
Impreza przygotowana była z gustem. Specyfika majątku w Sułowie, sprzyja tego typu spotkaniom. Dla gości przygotowano smaczny poczęstunek z wypiekami, sałatkami, warzywami oraz wyrobami mięsnymi. Na festyn przybyło około 1300 osób.