Majowe pokazy polowe Agri Con i Amazone – rolnictwo precyzyjne w praktyce

W maju, polscy rolnicy będą mogli przekonać się, w jakim kierunku podąża rolnictwo precyzyjne. Podczas wspólnej trasy pokazowej, firmy Agri Con i Amazone, zaprezentują praktyczne zastosowanie najnowocześniejszych technologii pozwalające na racjonalne użycie środków produkcji bez straty dla plonu i jego jakości.

W ostatnim czasie wśród rolników znacznie wzrosło zainteresowanie uprawą z uwzględnieniem lokalnego zróżnicowania zasobności i zapotrzebowania na nawożenie i ochronę roślin. Wielu rolników zastanawia się, w jaki sposób mogą zoptymalizować produkcję poprzez obniżenie jej kosztów oraz zwiększoną wydajność przy jednoczesnym zachowaniu jakości i bez szkody dla środowiska naturalnego.

Stosowanie tradycyjnego modelu uprawy już nie wystarcza, wdrażane są coraz bardziej zaawansowane strategie aby osiągnąć lepsze wyniki z miejsc mniej wydajnych oraz maksymalnie wykorzystać lepsze fragmenty pola. W dziedzinie nawożenia azotowego, oferowany przez Agri Con system Yara N-Sensor jest najbardziej wartościowym systemem dostępnym na rynku. Do celów pokazów polowych zostaną przygotowane dwa zestawy wyposażone w system zmiennego dawkowania azotowego N-Sensor oraz rozsiewacze Amazone ZAM. Zaproszeni goście, poruszając się na platformie równolegle do pracującego zestawu pokazowego na polu z pszenicą, będą mogli obserwować na bieżąco działanie systemów poprzez zainstalowane na ciągnikach wyświetlacze podające zmieniającą się dawkę nawożenia.

Podobnie zaprezentowana będzie zmienna aplikacja regulatorów wzrostu z uwzględnieniem lokalnego zapotrzebowania przy wykorzystaniu Yara N-Sensor.

Eksperci z Agri Con i Amazone równolegle zaprezentują połączenie sensorów, terminali sterujących, rozsiewaczy i opryskiwaczy. Zostaną przedstawione przykłady dawkowania nawozów oraz wapna na podstawie map zasobności glebowej, które wykazują znaczne oszczędności w stosowaniu np. wapna i wyrównanie odczynu pH jednocześnie skracając czas aplikacji.

Inny zestaw pokazowy zaprezentuje system automatycznej jazdy równoległej GPS – Autopilot, goście będą mieli możliwość osobistej jazdy i przetestowania systemu.

Terminy i lokalizacje:
12-ty maja
2010: Gospodarstwo Rolne Kazimierz Chwiałek, Byszewo, 73-150 Łobez
18-ty maja 2010: Tech-Kom Sp. z. o. o. Przemysław Laskowski, Żabikowo 1, 63-000 Środa Wielkopolska
Początek prezentacji o godzinie 9.30.
Po części teoretycznej odbędą się zajęcia praktyczne na polu pokazowym.
Dodatkowe informacje na stronie internetowej www.agriconpolska.pl
oraz:
Agri Con, Piotr Mazur, telefon 91 464 56
Amazone, Michał Wojciechowski, telefon 504 022 342

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności