Maister® Power zarejestrowany!

W dniu 28.11.2013 roku firma Bayer uzyskała rejestrację nowego herbicydu do powschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy – Maister Power.

Mimo znanej marki, jest to zupełnie nowa technologia w zwalczaniu chwastów w tej uprawie, jak informuje producent. Innowacyjna technologia formulacyjna, w której połączono aż trzy substancje aktywne oznacza większą skuteczność już jednego zabiegu, wygodę stosowania i większy zysk dla plantatorów. 
Maister Power 42,5 OD zawiera:
foramsulfuron – herbicyd do zwalczania chwastów jednoliściennych,
  • jodosulfuron – nalistny herbicyd do zwalczania chwastów dwuliściennych,
  • thienkarbazon metylowy – nalistny i odglebowy herbicyd do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych,
  • sejfner wspomagający rozkład substancji aktywnej w roślinie uprawnej, zabezpieczający zarówno części nadziemne, jak i podziemne kukurydzy.
Nowy herbicyd zwalcza wszystkie najistotniejsze chwasty w kukurydzy w tym perz i ostrożeń. Od Maistra WG i innych produktów na rynku, odróżnia go zwalczanie chwastów z grupy rdestów. Sktuczność wykazuje już po jednym zabiegu, bez konieczności mieszania (nawet z adjuwantami). Technologia formulacyjna z wbudowanym systemem adjuwantów zapewnia też wyższą odporność na zmywanie przez deszcze, nawet do 2 godz. Preparat daje możliwość większej elastyczności w stosowaniu powschodowym, a działanie odglebowe zmniejsza ryzyko wystąpienia zachwaszczenia 
Produkt Maister Power 42,5 OD w sprzedaży już w roku 2014.
® – zastrzeżony znak towarowy firmy Bayer
(red)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności