Magda Gessler gotuje z najmłodszymi na stoisku edukacyjnym UE

12 września rozpoczęły się w Poznaniu międzynarodowe targi rolnicze POLAGRA Food, na których będzie można odwiedzić interaktywne stoisko Komisji Europejskiej. Specjalnym gościem pawilonu była Magda Gessler, która we wtorek, 13 września, poprowadziła dziecięce warsztaty zdrowego gotowania.

Magda Gessler – mistrzyni kuchni i popularna prezenterka telewizyjna – przygotowała wraz z dziećmi z poznańskich szkół zdrowe i smaczne potrawy. Wiedząc, jak dużą rolę odgrywa w naszym życiu właściwe odżywianie, gwiazda chętnie zgodziła się wesprzeć akcję Komisji Europejskiej Lekarze weterynarii w Twoim codziennym życiu”.

Gotowanie z gwiazdą nie jest jedyną atrakcją przygotowaną dla najmłodszych. Komisja Europejska kładzie szczególny nacisk na edukację dzieci, dlatego zaprojektowała stoisko w taki sposób, aby mogły one brać aktywny udział w licznych konkursach i zabawach przygotowanych przez animatorów. Ciekawostką będzie multimedialna platforma w kształcie logo DG SANCO, na której będzie można oglądać filmy oraz brać udział w quizach, dotyczących życia zwierząt i zawodu weterynarza.

Zainteresowanie Komisji tematyką zdrowej żywności nie jest przypadkowe. W tym roku Unia Europejska świętuje Rok Weterynarii ogłoszony z okazji 250 rocznicy powstania zawodu lekarza weterynarii. Z tej okazji Generalna Dyrekcja do spraw Zdrowia i Ochrony Konsumentów Komisji Europejskiej (DG SANCO), organizuje szereg działań edukacyjnych, nakierowanych na uświadomienie obywateli Unii o tym, jak złożony wpływ na nasze życie mają lekarze weterynarii.