fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówMa powstać mechanizm kształtowania cen nawozów. Autorami Kowalczyk i Sasin

Ma powstać mechanizm kształtowania cen nawozów. Autorami Kowalczyk i Sasin

Ministrowie Henryk Kowalczyk i Jacek Sasin mają wypracować mechanizm stabilizacji i kształtowania cen nawozów. Mechanizm przygotowany ten ma być przedstawiony podczas najbliższego lub kolejnego posiedzenia Rady Ministrów.

– Po to, żeby już nie tylko w tym roku, bo mówimy przede wszystkim o przyszłym roku, wysokie ceny nawozów nie przekładały się na wysokie ceny żywności – stwierdził premier.

Chodzi o mechanizm, który  – mógłby pozwolić na odpowiednie zabezpieczenie kosztowe zakupu lub produkcji, aby sytuację cenową możliwie mocno stabilizować i kształtować ceny – powiedział dziś rzecznik rządu Piotr Müller.

Jednocześnie rzecznik przypomniał, że problem wysokich cen nawozów, a teraz przede wszystkim wstrzymania produkcji jest problemem globalnym; wcześniej takie rozwiązanie wprowadziła chociażby Yara.

Przypomnijmy, że zasadniczą sprawą jest obecnie ograniczenie dostaw gazu ziemnego do Europy przez Rosję; rurociąg Nord Stream 1 pracuje w tej chwili na zaledwie 20 proc.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.